ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

04/2013

04/2013
Kup ten numer
Wydanie papierowe
Kup ten numer
Wydanie elektroniczne
+ DODATEK: Przejrzyj
ten numer
 

Video-kursy na płycie CD

(nie dotyczy e-wydania)
  • Ucz się sam fotografii, cz.9 - Podstawy obsługi aparatu
  • Szkoła Photoshopa
 

Redaktor naczelny poleca

W oczekiwaniu na prawdziwą wiosnę polecamy lekturę najnowszego wydania Digital Camera, poświęconego w dużej mierze fotografii przyrodniczej i podróżniczej. Zabieramy Was m.in. na Islandię czyli do krainy lodu i ognia, oraz w podróż dookoła świata z Bartem Pogodą, autorem pierwszego polskiego fotobloga. Tematem numeru jest fotografia dzikiej przyrody, dlatego aż na 10 stronach podpowiadamy jak przygotować się do pierwszych prawdziwych fotołowów! Oczywiście mamy też coś dla mieszczuchów - o niełatwej sztuce street photo opowiada prawdziwy mistrz reportażu ulicznego Nils Jorgensen!

Strefa sprzętu

Fotofusy 2013
Fotofusy 2013

Czym będziemy fotografować za 5 lat? Specjalnie dla DCP wróżą z fusów eksperci wiodących firm. W tym odcinku swoimi spostrzeżeniami dzieli się z nami Krzysztof Powolny z firmy Fujifilm.

Fomei Panther 600 mini
Fomei Panther 600 mini

Fomei Panther 600 mini wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze zewnętrznej lampy błyskowej, lub tych, którym ona już nie wystarcza.

Zaawansowana lampa systemowa, mocowana na gorącej stopce kosztuje w tej chwili mniej więcej tyle, co podstawowy zestaw zawierający generator i główkę, a dodatkowe akcesoria i końcówki są na tyle tanie, że stworzenie własnego mobilnego zestawu wydaje się wyjątkowo kuszące. Czy to faktycznie dobra alternatywa dla drogich „systemówek” i jeszcze droższych zestawów studyjnych? Przekonajmy się!

Sony wraca do gry...
Sony wraca do gry...

Z nową, uzbrojoną po zęby, pełnoklatkową lustrzanką, Sony idzie na wojnę z liderami rynku. Czy wykonana w technologii SLT-A99 może rywalizować z topowymi korpusami konkurencji? Postanowiliśmy to sprawdzić! Zobaczcie nasz test!

Fotonews
Fotonews

Najciekawsze premiery sprzętowe, czyli przegląd rynkowych nowości. Wśród nich nowe aparaty Nikona i Sony, obiektywy i akcesoria.

Nikon D5200 - Bo liczy się obraz
Nikon D5200 - Bo liczy się obraz

Ten nieduży korpus z odchylanym ekranem to przede wszystkim 24-milionowa matryca oraz zaawansowane rozwiązania, znane z wyższego modelu D7000. Co potrafi ten ambitny maluch?

Co zamiast Photoshopa?
Co zamiast Photoshopa?

Photoshop CS króluje wśród programów do edycji zdjęć, lecz niestety jest dość drogi. Przetestowaliśmy sześć konkurencyjnych aplikacji, aby sprawdzić, czy mogą stanowić dobrą alternatywę.

Inspiracje

Hot shots
Hot shots

Zainspirujcie się wspaniałymi zdjęciami z całego świata, zrobionymi przez naszych Czytelników!

Fotograf w podróży
Fotograf w podróży

Kolejne niesamowite zdjęcie i kolejna wspaniała oraz pouczająca historia. Zachęcamy do przeczytania  fotofelietonu Jacka Boneckiego.

Pocztówka z adrenaliną - W krainie lodu i ognia
Pocztówka z adrenaliną - W krainie lodu i ognia

Wybuchy wulkanów, gejzery i bajeczne zorze polarne – Islandia zdumiewa ilością niesamowitych zjawisk. Jak je fotografować? Prawdziwego eksperta pyta Olga Drenda

10 rzeczy do spróbowania od zaraz...
10 rzeczy do spróbowania od zaraz...

Nasz comiesięczny cykl, w którym przedstawiamy ciekawe pomysły na niecodzienne zdjęcia.

Wywiad Digital Camera - Bart Pogoda
Wywiad Digital Camera - Bart Pogoda

„Wszystko, czego potrzebuję to aparat, standardowy obiektyw i para wygodnych butów” – stwierdza Bart Pogoda – fotograf i podróżnik, autor pierwszego polskiego fotobloga. Jest w drodze już od niemal 20 lat i – jak mówi – tak już chyba zostanie...

Sylwetki Mistrzów - Nils Jorgensen
Sylwetki Mistrzów - Nils Jorgensen

Ten popularny fotograf, specjalizujący się w fotografii ulicznej, opowiada o tym, jak ważne są instynkt, intuicja i dobra znajomość własnego aparatu

Sławni i bogaci – Ruud van Empel
Sławni i bogaci – Ruud van Empel

Ruud van Empel przesunął fotografię cyfrową w zupełnie niezwykły rejon. Jego zdjęcia to festiwal szczegółów w obrazie, a doskonałość w operowaniu kolorem i kształtem sprawiają, że choć wytworzono je w komputerze, są one całkowicie realne.

Warsztat

Temat numeru – Naucz się fotografować dzikie zwierzęta
Temat numeru – Naucz się fotografować dzikie zwierzęta

Zebraliśmy dla Ciebie rady ekspertów, byś mógł lepiej zrozumieć świat żyjących na wolności zwierząt oraz poznać techniki fotografowania.

Shoot!
Shoot!

Potężna dawka inspiracji, warsztatu i porad ekspertów dla użytkowników lustrzanek. W tym numerze dowiecie się m.in. jak fotografować niebo po zmroku,  jak używać filtrów polaryzacyjnych i korzystać z lampy błyskowej, jak stworzyć kreatywny autoportret.

Szkoła Photoshopa
Szkoła Photoshopa

W tym numerze konwertujemy zdjęcie na monochromatyczne z selektywnym zachowaniem koloru, stosujemy efekt tonowania i obniżamy nasycenie zdjęć portretowych.

Fotoporady
Fotoporady

Dowiecie się m.in. jak używać lampy błyskowej przy portretach, co zrobić, by zwiększyć nasycenie zdjęć, czy co daje uzywanie stałoogniskowych obiektywów.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl