ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

12/2013

12/2013
Kup ten numer
Wydanie papierowe
Kup ten numer
Wydanie elektroniczne
+ DODATEK: Przejrzyj
ten numer
 

Wideo-kursy na płycie CD

(nie dotyczy e-wydania)
  • Ucz się sam fotografii, cz.17 - Podstawy obsługi aparatu
  • Szkoła Photoshopa
 

Redaktor naczelny poleca

W grudniowym numerze postanowiliśmy zrobić wszystko, by rozbudzić w Was kreatywność - w temacie tego wydania prezentujemy 10 pomysłowych technik, które powinien znać każdy ambitny fotoamator. Dodatkowo w dziale shoot udowadniamy, że nawet w pochmurne dni można robić naprawdę świetne zdjęcia. A tym, którzy tęsknią jednak za słonecznym latem, polecamy wywiad z Michelem Perezem - nadwornym fotografem francuskich marek bieliźniarskich, autorem zmysłowego kalendarza w filmowym włoskim stylu.

Jesień to zawsze czas premier, dlatego w tym miesiącu wyjątkowo dużo miejsca poświęcamy również rynkowym nowościom. Przeczytajcie koniecznie nasz test Sony A7R, czyli pierwszego pełnoklatkowego bezlusterkowca z matrycą 36 Mp i najmniejszego aparatu systemowego Lumiksa GM1, a także szczegółowy opis pierwszej lustrzanki w stylu retro czyli Nikona Df!

Strefa sprzętu

Fotonews
Fotonews

Najciekawsze premiery sprzętowe, czyli przegląd rynkowych nowości. Wśród nich nowa retro-lustrzanka Nikon Df, a także zaawansowane kompakty i obiektywy, oraz premiera Fujifilm X-E2 i Nikona D5300.

Fujifilm X-A1
Fujifilm X-A1

Stylowy bezlusterkowiec Fujifilm X-A1 to konstrukcja bliźniacza do testowanego przez nas niedawno X-M1 - bez matrycy X-Trans, ale 1000 zł tańszy!

Duża matryca za grosze
Duża matryca za grosze

Pod względem wymiarów i wyglądu, Sony A3000 przypomina amatorską lustrzankę SLT, ale w rzeczywistości to tani i ergonomiczny bezlusterkowiec z APS-C

Maluch bez kompleksów
Maluch bez kompleksów

W ślad za stylowym i zaawansowanym GX7, Panasonic wprowadza na rynek Lumiksa GM1 – rekordowo mały model systemu Mikro 4/3 o dużych możliwościach. Zobaczcie, co ten maluch potrafi!

Samiec Alfa
Samiec Alfa

Sony A7R to pierwszy na rynku bezlusterkowiec z pełnoklatkową matrycą 36 Mp. Jest znacznie mniejszy i lżejszy od klasycznych lustrzanek, zobaczmy więc, czy może być dla nich dobrą alternatywą.

Japoński ninja
Japoński ninja

Model GR to pierwsze cyfrowe wcielenie analogowego klasyka, wyposażone w dużą matrycę APS-C. Czy za sprawą tego zaawansowanego kompaktu legenda Ricoha znów ożyje?

Mistrzowie krajobrazu!
Mistrzowie krajobrazu!

Niewielka lustrzanka a może jeszcze mniejszy bezlusterkowiec? Szukamy kompaktowego i wszechstronnego aparatu do fotografi i pejzażowej!

Inspiracje

Hot shots
Hot shots

Zobaczcie najlepsze zdjęcia naszych Czytelników!

Fotograf w podróży
Fotograf w podróży

Kolejne niesamowite zdjęcie i kolejna wspaniała oraz pouczająca historia. Zachęcamy do przeczytania fotofelietonu Jacka Boneckiego.

10 rzeczy do spróbowania od zaraz...
10 rzeczy do spróbowania od zaraz...

Nasz comiesięczny cykl, w którym przedstawiamy ciekawe pomysły na niecodzienne zdjęcia.

Lekcje uwodzenia
Lekcje uwodzenia

Gdy zobaczyliśmy te niesamowicie zmysłowe zdjęcia, w filmowym, włoskim klimacie, wiedzieliśmy, że musimy dowiedzieć się, kto za tym stoi. O przepis na wyjątkowe zdjęcia, zapytaliśmy Michela Pereza, "nadwornego" fotografa ekskluzywnych francuskich producentów bielizny.

Maraton intymności
Maraton intymności

Wyczekuje prawdziwego głodu fotografii. Woli uczestniczyć niż obserwować. Śpi z aparatem, by się z nim oswoić. Poznajcie Jacoba Aue Sobola, niezwykłego fotografa agencji Magnum, autora mocnej i niepokojącej serii "Arrivals and departures".

Warsztat

Temat numeru – 10 pomysłów na oryginalne zdjęcia
Temat numeru – 10 pomysłów na oryginalne zdjęcia

Podpowiadamy, jak wypróbować nowe tryby i sposoby fotografowania, dające szansę bardziej twórczego wykonywania zdjęć

Shoot!
Shoot!

Potężna dawka inspiracji, warsztatu i porad ekspertów dla użytkowników lustrzanek. W tym numerze dowiecie się m.in. że warto fotografować w pochmurne dni, jak używać filtru o zmiennej gęstości, jak postępować przy fotografowaniu dzieci.

Szkoła Photoshopa
Szkoła Photoshopa

W tym numerze uczymy się jak jak efektownie retuszować zdjęcia, w jaki sposób korzystać z przestrzeni koloru LAB i jak zaprojektować fotoksiążkę

Fotoporady
Fotoporady

Dowiecie się m.in. jak fotografować budynki, czym są głowice gimbalowe, jaki szeroki kąt wybrać do lustrzanki

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wolisz pojedyncze numery?
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl