ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

09/2013

09/2013
Kup ten numer
Wydanie papierowe
Kup ten numer
Wydanie elektroniczne
+ DODATEK: Przejrzyj
ten numer
 

Wideo-kursy na płycie CD

(nie dotyczy e-wydania)
  • Ucz się sam fotografii, cz.14 - Podstawy obsługi aparatu
  • Szkoła Photoshopa
 

Redaktor naczelny poleca

W tym numerze dużo miejsca poświęcamy fotografii motoryzacyjnej - o to jak fotografować samochody, by pokazać ich prawdziwy charakter, zapytaliśmy specjalistów z prestiżowego magazynu RAMP! Szczególnie polecamy również wywiad z Dariuszem Paciorkiem - byłym fotoreporterem, który w obliczu rosnącej konkurencji, postanowił znaleźć swoją niszę - połączył fotograficzną pasję z zamiłowaniem do latania i dziś jest jednym z najlepszych w Polsce, (jeśli nie w Europie) aerofotografów. Przegapić nie warto również świetnej rozmowy z Tadeuszem Rolke - prawdziwą legendą fotografii reportażowej. Kojarzony głównie z dokumentem społecznym, ma na koncie również wiele sesji mody. O realiach pracy fotografa w mało fotogenicznych latach 60 opowiedział Oldze Drendzie. W strefie sprzętu przyglądamy się dwóm uroczym maluchom - testujemy zaawansowanego kieszonkowca Sony RX100 II oraz stylowego Fujifilm X-M1. Ciekawostką będzie test Samsunga GALAXY Zoom, czyli pierwszej komórki z 10-krotnym zoomem optycznym, a wisienką na torcie nasze wnioski z pracy z najjaśniejszym zoomem dla APS-C, czyli najnowszą Sigmą 18-35 mm f/1,8. Polecamy!

Strefa sprzętu

Złoty środek?
Złoty środek?

Galaxy S4 Zoom to wszechstronne urządzenie, łączące możliwości zaawansowanego smartfonu i kompaktowego aparatu. Czy telefon z 10x zoomem i matrycą 16 Mp może zastąpić kieszonkowy kompakt?

X-Maluch
X-Maluch

Klasyczna stylistyka i niewielkie wymiary, a do tego świetna matryca APS-C, wymienne obiektywy i łączność Wi-Fi. Fujifilm X-M1 naprawdę kusi. Co potrafi ten designerski maluch?

O najjaśniejszy!
O najjaśniejszy!

To pierwszy taki obiektyw na rynku! Czy standardowy zoom o stałym świetle f/1,8 może zastąpić komplet amatorskich stałek? Zobaczcie jak wypada w naszym teście!

Kieszonkowy zawodowiec
Kieszonkowy zawodowiec

Druga wersja tego zaawansowanego kompaktu, to zupełnie nowa matryca, poprawiona ergonomia i łączność Wi-Fi. Sony RX100 II jest bardzo mały i wszechstronny, ale nie jest też tani. Przekonajcie się, czy chcecie go mieć...

Zgrabne i sprytne
Zgrabne i sprytne

Systemowe aparaty kompaktowe pod względem jakości rejestrowanego obrazu dziś dorównują już lustrzankom. Porównaliśmy dla Was amatorskie modele do 2500 zł.

Inspiracje

Hot shots
Hot shots

Zobaczcie najlepsze zdjęcia naszych Czytelników!

Fotograf w podróży
Fotograf w podróży

Kolejne niesamowite zdjęcie i kolejna wspaniała oraz pouczająca historia. Zachęcamy do przeczytania  fotofelietonu Jacka Boneckiego.

10 rzeczy do spróbowania od zaraz...
10 rzeczy do spróbowania od zaraz...

Nasz comiesięczny cykl, w którym przedstawiamy ciekawe pomysły na niecodzienne zdjęcia.

Tylko w Digital Camera - Studio Rolke
Tylko w Digital Camera - Studio Rolke

Tegoroczna edycja Miesiąca Fotografi i dała nam okazję do odkrycia mniej znanych prac mistrza dokumentu. Zdjęcia z obrzeży fotografi i mody i kadry z osobistego archiwum artysty zebrano na wystawie „Studio Rolke”.

O improwizowanych sesjach mody i realiach pracy fotografa w Polsce lat 60., z Tadeuszem Rolke rozmawia Olga Drenda!

Sławni i bogaci - Nobuyoshi Araki
Sławni i bogaci - Nobuyoshi Araki

Nobuyoshi Araki potrafi w ciągu dwóch dni wyprodukować 80 rolek filmu – każda fotografia jest zarazem osobnym tematem, jak i częścią niekończącej się opowieści. „Geisha Girl with Watermelon” to jedno z tych zdjęć, które łączy w sobie wszystko, co charakterystyczne dla tokijskiego fotografa.

Wywiad Digital Camera – Inny punkt widzenia
Wywiad Digital Camera – Inny punkt widzenia

Dariusz Paciorek lubi bujać we obłokach. I to dosłownie. Kilka lat temu zrezygnował z reporterki, bo znalazł swoją niszę. Połączył dwie pasje – latanie i fotografowanie. Dziś jest jednym z najlepszych aerofotografów w Polsce. I jeszcze na tym zarabia!

Fotoniegrafowanie
Fotoniegrafowanie

"Nie wiem, czy PRISM i ACTA to dwa rozdziały tej samej powieści, jednak towarzyszy mi uczucie, że dawno już każdy z nas ma swojego avatara, niezależnie, czy tego chce czy nie..."  - kolejny odcinek przemyśleń Jacka Gąsiorowskiego.

Warsztat

Temat numeru - Jak fotografować samochody?
Temat numeru - Jak fotografować samochody?

Wystarczy popatrzeć na tanie czasopisma motoryzacyjne, by przekonać się, że byle jakie zdjęcie samochodu może zrobić każdy. Banalne, oczywiste, przypominające tysiące innych, nudne jak „Dzieła Wszystkie” Włodzimierza Lenina w formie audiobooka.

O to, jak fotografować auta, zapytaliśmy więc specjalistów – najlepszych fotografów współpracujących z polską edycją presti żowego kwartalnika motoryzacyjnego Ramp

Shoot!
Shoot!

Potężna dawka inspiracji, warsztatu i porad ekspertów dla użytkowników lustrzanek. W tym numerze dowiecie się m.in. jak fotografować las i drzewa, tworzyć subtelne, czarno-białe akty, wyjaśniamy czym jest kompensacja ekspozycji

Fotoporady
Fotoporady

Dowiecie się m.in. jak korygować zniekształcenia, w jaki sposób panoramować za ruchomym obiektem, jakiego ISO najlepiej używać, czym są drukarki A3+.

Szkoła Photoshopa
Szkoła Photoshopa

W tym numerze uczymy się skutecznie wyostrzać, tworzyć funkcjonalne archiwum zdjęć oraz łączyć grupę zdjęć z przesuniętym punktem ostrości.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl