ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Inspiracje / Historia zdjęcia

Pocztówka z Nowego Orleanu - zdjęcie z ulicznej imprezy

2013-09-18
0 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Pocztówka z Nowego Orleanu - zdjęcie z ulicznej imprezy
To zdjęcie zostało wykonane na ulicznej paradzie przez fotografa dokumentalistę Nyaniego Quarmyne. Zobaczcie, jak powstało

Uliczne imprezy, parady czy festiwale, tak jak ta w Nowym Orleanie, to zawsze świetna okazja do wykonywania tego rodzaju zdjęć. Uczestnicy są zazwyczaj ubrani w kolorowe stroje i chętnie pozują. Tamtego dnia wzrok Nyaniego przykuły kolorowe elementy stroju mężczyzny, który bawił się na ulicznej paradzie i zaintrygował go slogan: "Możesz mieć to, czego tylko zapragniesz". "Wydało mi się to świetną refleksją nad amerykańską obsesyjną konsumpcją", mówi.

"Uchwyciłem jego wzrok i gdy zbliżał się w moją stronę, wykonałem trzy zdjęcia, do ostatniego na chwilkę się zatrzymał, to właśnie było to".

"Scena była raczej zabałaganiona i trudno było wykonać czyste zdjęcie", wspomina Nyani Quarmyne. To ujęcie najbardziej mi się podoba, bo w pełni pokazuje główny motyw. Udało mi się ograniczyć do minimum dekoncentrujące elementy tła".

By złapać mężczyznę w ruchu i uchwycić wszystkie szczegóły, Nyani musiał ustawić czas otwarcia migawki na 1/500 s, przysłonę na f/5,6 i ISO 800. Aparat, którego użył, to Nikona D700 i obiektyw Nikon AF-S 17–35 mm f/2,8D IF-ED wraz z lampą Nikon SB-900 i dyfuzorem. "Musiałem użyć lampy montowanej na aparacie, strasznie tego nie lubię, ale przy takim zdjęciu jest to jedyne wyjście”, wspomina.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wolisz pojedyncze numery?
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl