ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Inspiracje / Historia zdjęcia

Sam Barker - heroizm w męskim portrecie

2013-06-27
0 komentarzy
1
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Sam Barker - heroizm w męskim portrecie
"Chicałem na zdjęciu pokazać jego heroiczność, coś takiego świetnie sprawdza się w męskich portretach" - mówi autor zdjęcia Sam Barker
Portret wykonany z pomysłem to klucz do dobrej fotografii. Udowadnia nam to Sam Barker, którego zdjęcia nie przestają zachwycać!

Sam Barker zrobił wiele wspaniałych zdjęć, ale ten portret jest wyjątkowy - "Chciałem na zdjęciu pokazać jego heroiczność, coś takiego świetnie sprawdza się w męskich portretach. To mój prywatny projekt o brytyjskich sprzedawcach. Zdjęcie zostało zrobione w moim studiu. Wykorzystałem do niego średnioformatowego cyfrowego 31-megapikselowego Hasselblada H3D-31 z obiektywem 80 mm, z przysłoną otwartą do f/4 i czasem 1/60 s".

"Skorzystałem z dwóch lamp Kino Flo oraz dwóch żarówek Redhead - pracowałem tylko ze światłem ciągłym. Chciałem uzyskać taki filmowy efekt, by zdjęcie było niby miękkie, ale kontrastowe. Efekt był w pełni przemyślany - chciałem, by bohater wyglądał heroicznie i filmowo, dlatego fotografowałem trochę poniżej poziomu oczu. Z tego też powodu bardzo uważnie dobrałem zarówno modela, jak i jego strój, by podkreślić ten efekt.

 

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl