ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Warsztaty

Ruszają zapisy na kolejną edycję warsztatów House of Retouching

2017-07-06
1 komentarzy
11
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Ruszają zapisy na kolejną edycję warsztatów House of Retouching
Edie Campbell, fot. Jason Bell, postprodukcja House of Retouching
W październiku ruszy 9. edycja warsztatów postprodukcji fotografii PROFI POST PHOTO TOURNÉE. House of Retouching zawita do Wrocławia, Poznania i Warszawy

Rozpoczęła się rekrutacja na 9. edycję PROFI POST PHOTO. Tomasz Kozakiewicz i Krzysztof Gadomski – założyciele studia House of Retouching, poprowadzą jedne z najlepszych warsztatów dotyczących obróbki zdjęć w trzech miastach: Wrocławiu, Poznaniu i Warszawie.

W tym roku zmienia się formuła wydarzenia i pojawiają się nowe zagadnienia. Trzy jednodniowe warsztaty obejmą tematy: GRADING – praca nad kolorystyką zdjęć, COMPOSITING – kreatywne montaże oraz FASHION – retusz zdjęć modowych na najwyższym poziome. Wszystko w oparciu o unikalną metodę pracy cenionego na świecie polskiego studia HOUSE OF RETOUCHING.


"Downton Abbey" sesja dla Vogue, fot. Jason Bell, postprodukcja House of Retouching
"Downton Abbey" sesja dla Vogue, fot. Jason Bell, postprodukcja House of Retouching

Warsztaty mają już swoją markę i lista chętnych tworzy się jeszcze przed ogłoszeniem terminów i miast, w których odbędą się zajęcia. Dlatego zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z programem warsztatów jak najszybciej.

W portfolio House Of Retouching znajduje się niemal 6000 zdjęć, w tym najbardziej prestiżowe sesje i najtrudniejsze zagadnienia.

Zapisy na warsztaty już trwają. W tym roku uczestnicy sami wybierają, które zagadnienia interesują ich najbardziej, zapisując się na każdy z warsztatów osobno. To na pewno duże ułatwienie dla osób z ograniczoną ilością czasu. Ogromną zaletą projektu jest to, iż zajęcia odbywają w małych grupach. Maksymalnie udział w wydarzeniu każdego dnia może wziąć kilkanaście osób, ale wolnych miejsc każdego dnia ubywa.


"Downton Abbey" sesja dla Vogue, fot. Jason Bell, postprodukcja House of Retouching
"Downton Abbey" sesja dla Vogue, fot. Jason Bell, postprodukcja House of Retouching

Tradycyjnie już w czasie warsztatów uczestnicy będą mogli korzystać z monitorów Eizo, tabletów Wacom i drukarki Epson.

Małe grupy pozwalają na dokładne omówienie poszczególnych tematów oraz możliwość dostosowywania zagadnień do poziomu umiejętności, zainteresowań oraz realnych potrzeb uczestników. Każdy z uczestników otrzyma certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.

Terminy warsztatów

  • WARSZAWA / Wydział Sztuki Mediów ASP / 13-15.10.2017
  • POZNAŃ / Katedra Fotografii UAP / 18-20.10.2017
  • WROCŁAW / Black&White Studio Fotograficzne / 23-25.10.2017

Rachel Weisz, fot. Jason Bell, postprodukcja House of Retouching
Rachel Weisz, fot. Jason Bell, postprodukcja House of Retouching

Program warsztatów

DZIEŃ 1 - GRADING

Wprowadzimy Was w nasz świat gradingu, przejdziemy przez szczegółowe zadania, by na koniec dotrzeć do indywidualnego stylu kolorystycznego. Chcemy Wam pokazać, jak wiele można osiągnąć na pierwszym etapie, zamiast skupiać się na obróbce w Photoshopie. Nie wykorzystując w pełni potencjału rawa sami siebie bardzo ograniczacie i pozbawiacie kreatywności. A to jest moment, kiedy należy właściwie zinterpretować obraz, wykreować swój świat, swoje widzenie i emocje, które zostaną przeni esione na zdjęcie. Czy uda się to za pierwszym razem? Trudno powiedzieć, ale na pewno łatwo nie będzie. Ale nie martwcie się, będziemy tuż obok, zrobimy wszystko co w naszej mocy, by wskazać Wam ścieżki, którymi podążycie dalej już sami .

DZIEŃ 2 - FASHION

Podczas tego warsztatu pokażemy wiele metod jakie stosujemy obrabiając liczne sesje modowe. Skupimy się zarówno na artystycznych aspektach fotografii mody, jak i równie ważnych kwestiach technicznych. Omówimy różne problemy oraz ich możliwe rozwiązania. Pu łapek jest wiele, nie omówimy wszystkich w ciągu jednego dnia. Postaramy się uzbroić Was w arsenał metod, wyczulić na zagrożenia oraz nauczyć dbałości o detale, które przeniosą Wasze zdjęcia na wyższy poziom .

DZIEŃ 3 - COMPOSITING

Montaże prowadzą nas na zupełnie inne pola kreatywności. Tu trzeba mieć plan działania. Podczas tego warsztatu będziemy pracować nad różnymi wariantami łączenia zdjęć, od najprostszych po bardzo skomplikowane. Żaden montaż nie jest prosty, a niektóre są wręcz niemożliwe, co trzeba umieć ocenić przed przyjęciem zlecenia.

Zgłoszenia i dodatkowe informacje: www.profipostphoto.com i www.facebook.com/ProfiPostPhoto

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl