ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

FotoDiox Vizelex ND Throttle - adapter z wbudowanym filtrem szarym Antoni Żółciak

2014-11-04
8 komentarzy
29
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
FotoDiox Vizelex ND Throttle - adapter z wbudowanym filtrem szarym
FotoDiox Vizelex ND Throttle
Na rynek wchodzi adapter FotoDiox z wbudowanym filtrem szarym. Pozwoli podpinać obiektywy Canon EF do aparatów Sony E

Jeśli dysponujesz pokaźną kolekcją obiektywów do Canona i właśnie zakupiłeś bezlusterkowiec Sony (pełnoklatkowy lub oparty o sensor APS-C), wcale nie musisz rezygnować z ulubionych szkieł. Nowy Vizelex ND Throttle pozwoli nie tylko podpiąć "słoik" do mniejszego aparatu, ale nawet skorzystać z wbudowanego filtra szarego o regulowanym stopniu intensywności - od ND2 do ND1000.

Podstawową zaletą Vizelex ND Throttle jest jego uniwersalność. Wszyscy wiemy, jak irytujące potrafią być nakręcane filtry - potrzebujemy różnych średnic pod różne obiektywy. Musimy również te akcesoria odpowiednio zabezpieczać i przechowywać, co, siłą rzeczy, wymaga większej ilości miejsca w torbie fotograficznej. Plusem jest również wspomniana regulacja intensywności działania filtra - bo to przyda się zarówno miłośnikom zdjęć, jak i filmowania. Zwłaszcza ci ostatni docenią możliwość wykorzystania płytkiej głębi ostrości przy intensywnym oświetleniu zastanym


Obiektyw Canona zamocowany na korpusie Sony A7
Obiektyw Canona zamocowany na korpusie Sony A7

Adapter nie jest natomiast pozbawiony wad. ND Throttle nie przenosi informacji o ekspozycji do aparatu, nie możemy również liczyć na autofocus. Najłatwiej będzie nam więc pracować przy użyciu szkieł wyposażonych w wygodny, szeroki pierścień manualnego ustawiania ostrości.

Więcej informacji na temat przejściówki znajdziecie na stronach producenta. Sugerowana cena detaliczna produktu wynosi 99,95 dolarów.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl