ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Wystawy

"Wilderness" Maksyma Rudnika w Pawilonie Sztuki

2017-07-05
2 komentarzy
10
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
"Wilderness" Maksyma Rudnika w Pawilonie Sztuki
fot. Maksym Rudnik
Koegzystencja współczesnego człowieka z przyrodą będzie tematem wystawy "Wilderness" młodego fotografa, Maksyma Rudnika

Maksym Rudnik
"Wilderness"

Wernisaż: 05.07.2017, godz. 18:00

Termin: 06.07-07.09.2017

Miejsce: Pawilon Sztuki, ul. Franciszka Kostrzewskiego 1, domofon 131, 00-768 Warszawa

Kontakt: www.artystycznapodrozhestii.pl

-

Wystawa prac młodego fotografa Maksyma Rudnika otworzy letni sezon wystawowy w warszawskim Pawilonie Sztuki ERGO Hestii. Artysta zaprezentuje cykl fotografii, będący głęboko humanistyczną próbą interpretacji tematu koegzystencji współczesnego człowieka z przyrodą. Wakacyjna propozycja Pawilonu jest także opowieścią dokumentującą doświadczenie podróży i obserwacje podjęte przez młodego człowieka w rożnych zakątkach świata.

Zdolność abstrakcyjnego myślenia przyjęła smutną rolę narzędzia globalnej opresji, gdzie ludzkość — z ssaka, broniącego się przed siłami natury — stała się semiwirtualnym nowotworem żarłocznie toczącym jedyną znaną planetę, na której rozkwitło życie. Batalii tej przygląda się od kilku lat Maksym Rudnik (25), absolwent SGH, ekonomista i zawodowy fotograf z Warszawy. W przerwach między komercyjnymi zleceniami Rudnik realizuje skrupulatnie materiał dokumentujący styk dwóch światów — cywilizacji i przyrody. Podróżując od Europy, przez północno-zachodnią Afrykę, po odległą Indonezję, jak sam mówi: "dużo czasu spędzałem w oceanie i w miejscach gdzie […] nie ma tej naszej zachodniej cywilizacji, ale podróżując […] mijasz duże miasta i tam dostrzegasz obrazy „walki” dwu światów: ludzi i natury".


fot. Maksym Rudnik
fot. Maksym Rudnik

Jako adept analogowej szkoły fotografii, spod powiększalnika wypuszcza klasyczne odbitki srebrowo-żelatynowe, które stanowią decydującą większość jego dzisiejszej wystawy, jak i całego dorobku. Kadry Maksyma Rudnika pojawiały się w publikacjach zarówno w Europie, ale też i w USA, by teraz zmusić Państwa do chwili refleksji nad kondycją naszego gatunku i domu, który pozwalamy obrócić w ruinę własnym pobratymcom.

O Fundacji Artystyczna Podróż Hestii

Fundacja Artystyczna Podróż Hestii działa na rzecz promocji młodych artystów polskich, między innymi poprzez organizowanie co roku ogólnopolskiego konkursu „Artystyczna Podróż Hestii” dla studentów ostatnich trzech lat wszystkich wydziałów i uczelni artystycznych w kraju. Fundacja wspiera także rozwój finalistów i laureatów konkursu APH poprzez prezentowanie ich twórczości szerokiej publiczności w największych ośrodkach kultury w Polsce oraz poprzez działania sprzyjające nabywaniu prac finalistów do prywatnych kolekcji.


fot. Maksym Rudnik
fot. Maksym Rudnik

Fundacja Artystyczna Podróż Hestii organizuje wystawy w ważnych centrach artystycznych w Polsce, promując artystów wyłonionych w ramach konkursu. Wystawom towarzyszą kuratorskie oprowadzania, spotkania z gośćmi specjalnymi, a także warsztaty artystyczne dla rodzin. W zakresie sztuk pięknych Fundacja organizuje również konferencje, seminaria i tematyczne imprezy w kraju i za granicą, akcje artystyczne i kulturalne; prowadzi też działalność informacyjną i wydawniczą dotyczącą promowania młodych polskich artystów.

Prace artystów nagradzanych w konkursie Artystyczna Podróż Hestii oraz finalistów poszczególnych edycji można oglądać w warszawskim Pawilonie Sztuki ERGO Hestii przy ul. Kostrzewskiego 1/131. Pawilon Sztuki to artystyczny showroom w Polsce, prowadzony przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe ERGO Hestia SA. www.artystycznapodrozhestii.pl


fot. Maksym Rudnik
fot. Maksym Rudnik

 

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl