ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Wystawy

"Odczyt nastąpi automatycznie" - wystawa Pawła Fabjańskiego

2017-04-26
0 komentarzy
9
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
"Odczyt nastąpi automatycznie" - wystawa Pawła Fabjańskiego
fot. Paweł Fabjański
Do 28 maja w warszawskiej galerii IFF można oglądać wystawę Pawła Fabiańskiego "Odczyt nastąpi automatycznie"

"Paweł Fabjański zdecydował się na grę" - mówi Krzysztof Pijarski, kurator wystawy. "Grę o wolność z aparatem pochwycenia, z dyspozytywami badającego nas lasu. Przygląda się machinie, jaką jest las, przez który zdaje nam się iść, w chwili, gdy czujemy jego muśnięcia. Ciała jego modeli pokrywają znaczniki, pozwalające pochwycić istotę naszego chodu, ekspresji twarzy, wręcz zrekonstruować ciało jako autonomiczną całość; nawet pod jego nieobecność, po śmierci, po zatonięciu w nicości".

Paweł Fabjański (ur. 1980) jest artystą wizualnym, który tworzy swoje prace głównie za pomocą medium fotografii. Ukończył studia na Politechnice Łódzkiej oraz w PWSFTviT w Łodzi, gdzie obecnie przygotowuje pracę doktorską oraz prowadzi pracownię “Fotografii Komercyjnej”. Fabjański swoją uwagę skupia głównie na zagadnieniu przenikania się sztuki i komercji - tematem tym zajmuje się zarówno w swojej własnej twórczości jak i eksploruje go jako wykładowca.


fot. Paweł Fabjański
fot. Paweł Fabjański

"Bohaterowie Fabjańskiego nie wydają się w posiadaniu własnych ciał - są albo nieobecni, albo nieprzytomni, albo niedopasowani. Nie sposób się z nimi utożsamić - podkreśla Pijarski i dodaje: "Efekt dystansu zwiększają jeszcze same znaczniki – w pięknym, intensywnym pomarańczu, nie ukrywają swojej przyziemnej materialności jako piłeczki ping-pongowe. To wszystko zabawa. Tor lotu piłeczki-pocisku nie sugeruje śmierci bohatera, lecz rejestruje przyprawienie go o klauni nos, który powraca w zmaganiach z czarną materią dyspozytywu".

Wystawę Pawła Fabiańskiego "Odczyt nastąpi automatycznie" można oglądać do 28 maja w Warszawie w galerii IFF (Fort Mokotów, ul. Racławicka 99).

fot. Paweł Fabjański
fot. Paweł Fabjański
fot. Paweł Fabjański
fot. Paweł Fabjański
fot. Paweł Fabjański
fot. Paweł Fabjański

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl