ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Inne

Flickr Marketplace - ruszy nowy kanał sprzedaży zdjęć Antoni Żółciak

2014-07-30
11 komentarzy
48
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Flickr Marketplace - ruszy nowy kanał sprzedaży zdjęć
fot. Roman Fedorchenko, Flickr
Flickr Marketplace ma być kolejnym podejściem do sprzedaży fotografii w sieci. Na razie nie znamy wielu szczegółów, ale - zważywszy na wielkość platformy - sytuacja na rynku może się zmienić

Poza skromną zapowiedzią w postaci dedykowanej strony i wpisu na blogu, Flickr nie udziela żadnych informacji na temat nowego Marketplace’u. Wiemy, że nad zawartością serwisu czuwać będzie zespół fotoedytorów Flickra, a same zdjęcia będą promowane w ramach całej grupy medialnej. To z kolei ma doprowadzić do zainteresowania większych klientów - New York Timesa, agencji Reuters czy BBC.

Flickr jeszcze do niedawna miał podpisaną umowę licencyjną z Getty Images; ustalenia przestały obowiązywać od marca tego roku. Yahoo!, właścicielowi Flickra, nie przeszkadza to jednak we włączeniu Getty do grona potencjalnych partnerów.

O ile nie są na razie znane ani stawki, ani zasady licencyjne, tak nietrudno wywnioskować, że Flickr zamierza konkurować z uruchomionym niedawno 500px Prime. Która platforma okaże się korzystniejsza dla fotografów? Czas pokaże...

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl