ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Warsztat / Praktyka

Lato w mieście - kulisy wakacyjnej sesji Dawid Markoff

2018-08-23
0 komentarzy
23
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Lato w mieście - kulisy wakacyjnej sesji
A gdyby tak zrobić sesję typowo letnią, na luzie, jednak zamiast plaży i piasku całość umieścić w miejskiej scenerii? Oczywiście z modelką w stroju kąpielowym i z olbrzymim flamingiem!

Pomysł szybki, więc przygotowania również ekspresowe. Modelka? Jest. Stylizacje? Są! Flaming? Jest! Słońce? Niestety także – prawie 35 stopni w cieniu! Na zdjęcia zabrałem aparat pełnoklatkowy oraz szkła z moimi ulubionymi ogniskowymi: 40 i 135 mm. Na miejsce zdjęć wybraliśmy okolice Pałacu Kultury i Nauki, w którym mieści się Akademia Fotografii – pobliski park oraz boisko.

Wysoka temperatura dała się nam we znaki! Również ostre słońce stało się dużym wyzwaniem. Dlaczego? Największym problemem w takich warunkach są bardzo mocne cienie – zwłaszcza pod nosem i oczami. Jak temu zaradzić? Po pierwsze najlepiej ustawiać osobę tak, aby była lekko zacieniona. Po drugie dobrze jest zabrać ze sobą blendę, która ustawiona nisko odbije nam delikatnie światło i doświetli mocno zacienione fragmenty sylwetki.

W parku idealnie zagrały w tle ogromne wieżowce, a na boisku kałuże oraz biała siatka, która przypominała tę do siatkówki plażowej, jakich wiele na sopockich plażach. Na ich tle postanowiłem zrobić też trochę poważniejsze zdjęcia z o wiele mniejszą głębią ostrości (przysłona f/2,8 przy 135 mm), aby lekko „zgubić” stojące w tle samochody.

Pozostał wybór zdjęć oraz ich postprodukcja, która przez mocne słońce do najłatwiejszych nie należała. Pamiętajcie, że zdjęcia warto zapisywać w formacie RAW a nie JPG ze względu na większe możliwości edycji takiego pliku. Najpierw otworzyłem więc RAW-y w Photoshopie, wyrównałem cienie, przygasiłem jaśniejsze elementy, a na koniec wyrównałem cerę. Efekt na załączonych obrazkach!

Zdjęcia: Dawid Markoff; modelka: Aleksandra Domańska; make-up: Justyna Tomaszuk; produkcja: Julia Knap

Serdeczne podziękowania dla sklepu internetowego Summerfun.pl za udostępnienie do sesji dmuchanego flaminga!

Dawid Markoff

Na co dzień fotografuje modę, beauty i produkt. Oprócz fotografii zajmuje się również profesjonalną postprodukcją fotograficzną. W Akademii Fotografii prowadzi zajęcia z postprodukcji obrazu oraz podstaw fotografii. Wielki miłośnik fotografii mobilnej. Główny mówca na Mobile Photo Lab 2016 w Mińsku. Jego prace pojawiają się w wielu magazynach – ostatnio w białoruskim magazynie kulturalnym "Bolshoi". www.markoff.pl

 

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl