ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Artykuł promocyjny

Olympus Stylus 1 - stylowy i zaawansowany

2014-02-26
0 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Olympus Stylus 1 - stylowy i zaawansowany
To wyjątkowy kompakt. W ergonomicznym i wytrzymałym korpusie umieszczono najnowsze rozwiązania technologiczne i przede wszystkim imponujący zoom o stałej jasności f/2,8!

Na pierwszy rzut oka, Stylus 1 nie różni się znacznie od zaawansowanego bezlusterkowca OM-D E-M5. I choć jest zdecydowanie mniejszy i lżejszy (402 g), łączy go z nim więcej, niż tylko wysmakowany design przywodzący na myśl kultowe, klasyczne aparaty Olympus OM. Przede wszystkim aparat zachował zaawansowany charakter i świetną ergonomię. Dobrze wyprofilowany uchwyt pozwala stabilnie komponować ujęcia nawet przy dużym zbliżeniu, a liczne elementy sterujące gwarantują szybki dostęp do kluczowych parametrów. Zaawansowanym użytkownikom z pewnością spodoba się możliwość daleko posuniętej personalizacji - fotograf może sam określić funkcję 5 przycisków oraz pokrętła sterowania, a także pierścienia obiektywu i umieszczonej na przedniej ściance dźwigni. Wygodne kadrowanie zapewnia też znakomity cyfrowy wizjer (1,44 Mp) oraz uchylny, dotykowy ekran LCD o przekątnej 3-cale.

Sercem aparatu jest 12-milionowa, ale fizycznie większa, niż w typowych kompaktach, matryca BSI CMOS 1/1,7”, pracująca w szerokim zakresie czułości ISO 100-12 800. Dzięki współpracy z najnowszym procesorem TruePic VI, w trybie seryjnym możemy fotografować z dużą szybkością 7 kl./s, zarówno w formacie JPEG, jak i RAW.

Prawdziwym hitem tej konstrukcji jest jednak zastosowana optyka Zuiko. Obiektyw aparatu oferuje imponujący zakres 28–300 mm (dla małego obrazka) i - co chyba najważniejsze - wyróżnia się stałą jasnością f/2,8 dla całej rozpiętości ogniskowych. Oznacza to, że użytkownik ma do dyspozycji i szeroki kąt, i całkiem duże zbliżenie. Ważną zaletą jest też fakt, że w pozycji spoczynkowej obiektyw jest ultrapłaski, więc cała konstrukcja nadal bez problemu mieści się w kieszeni kurtki. Stylus 1 może się pochwalić również rozbudowanym menu funkcji dodatkowych.

Do dyspozycji mamy 12 trybów scen i 11 filtrów artystycznych, wielokrotną ekspozycję oraz funkcję photostory, dzięki której połączymy kilka ujęć w jeden obraz, tworząc ciekawy mini-reportaż. Znakiem czasów jest oczywiście łączność Wi-Fi. W modelu Stylus 1 funkcja ta została mocno rozwinięta, dzięki czemu możliwe jest nie tylko szybkie i intuicyjne przesyłanie zdjęć na smartfony czy tablety, ale także zdalne sterowanie aparatem - ekran telefonu zachowuje się wówczas, jak dotykowy ekran aparatu.

Stylus 1 to aparat, który powstał z myślą o zaawansowanych amatorach i zawodowcach, którzy potrzebują kompaktowego uzupełnienia swojego profesjonalnego zestawu. Dzięki niewielkim wymiarom i dużym możliwościom, sprawdzi się zarówno w podróży, jak i w codziennej fotografii. To aparat, który zawsze chcemy mieć przy sobie.

Artykuł przygotowała redakcja Digital Camera Polska. Powstał przy współpracy z firmą Olympus Polska.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl