ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Nikon D600 - dożywotni serwis brudnej matrycy Krzysztof Mularczyk

2014-02-26
35 komentarzy
136
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Nikon D600 - dożywotni serwis brudnej matrycy
Firma Nikon wystosowała kolejne oświadczenie w sprawie brudnych matryc w lustrzance Nikon D600 - ma je serwisować nawet po zakończeniu gwarancji

Do lutowego oświadczenia o serwisowaniu lustrzanek D600 w przypadku zbyt częstego brudzenia się matrycy, firma Nikon dodała bardzo istotną informację - będzie nadal świadczyć tę usługę bezpłatnie, nawet po zakończeniu okresu gwarancji na produkt. Jeśli automatyczne i ręczne czyszczenie matrycy nie przyniesie pożądanych skutków, firma gwarantuje czyszczenie aparatu, a także wymianę migawki oraz innych powiązanych części - wszystko w ramach bezpłatnej usługi.

Wszystkich zainteresowanych odsyłamy na stronę nikoneurope-pl.custhelp.com gdzie znajdą szczegółowe informacje odnośnie serwisowania modeli D600.

Informacja serwisowa

Zgodnie z informacjami podanymi w artykule "Uwaga do użytkowników lustrzanki cyfrowej Nikon D600” opublikowanym 22 lutego 2013 r. firma Nikon przyjmuje aparaty do sprawdzenia i przeprowadzenia czynności serwisowych od użytkowników, którzy stwierdzili występowanie na zdjęciach licznych ciemnych, ziarnistych punktów.

Obecnie firma Nikon pragnie poinformować, że będzie nadal świadczyć tę usługę bezpłatnie, nawet po zakończeniu okresu gwarancji na produkt.

Mimo że ze względu na konstrukcję i zasadę działania lustrzanek cyfrowych całkowite wyeliminowanie pojawiania się na zdjęciach licznych ciemnych, ziarnistych punktów jest bardzo trudne, zauważyliśmy, że w niektórych rzadkich przypadkach na zdjęciach mogą być widoczne liczne takie punkty. Z tego powodu firma Nikon ponownie informuje użytkowników o usłudze pozwalającej ograniczyć ten problem.

W przypadku, gdy po wyczyszczeniu matrycy aparatu za pomocą wbudowanej funkcji "Czyść matrycę" lub po jej oczyszczeniu ręcznym przy użyciu gruszki zgodnie z wytycznymi podanymi w instrukcji obsługi aparatu w sekcji "Filtr dolnoprzepustowy" na zdjęciach nadal widoczne są ciemne, ziarniste punkty, prosimy o kontakt z najbliższym centrum serwisowym firmy Nikon. Jego pracownicy wykonają czynności serwisowe, m.in. sprawdzą i oczyszczą aparat, a także wymienią migawkę oraz inne powiązane części. Usługa ta zostanie wykonana bezpłatnie.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl