ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Hasselblad HV - powtórka z rozrywki Antoni Żółciak

2014-02-03
47 komentarzy
111
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Hasselblad HV - powtórka z rozrywki
Nowość dla elity czy kolejna, niewiele wnosząca kopia? Hasselblad HV został oparty o korpus Sony A99, a różnice między tymi dwoma produktami można ująć w trzech podpunktach

Od strony możliwości generowania obrazu Hasselblad HV zupełnie nie różni się od japońskiego SLT. To wciąż 24,3-megapikselowa matryca Exmor CMOS wspomagana przez procesor BIONZ, technologia półprzepuszczalnego lustra i autofocus w systemie Dual AF ze 102-polowym czujnikiem. Aparat cechuje się też całkiem rozbudowanym trybem filmowym, zintegrowanym wizjerem OLED Tru-Finder o rozdzielczości XGA i dużym monitorem LCD.

Czym zatem Hasselblad chce przyciągnąć spojrzenia i portfele potencjalnych klientów? Jak zwykle w przypadku "remake’ów" - wyglądem. Poza ekskluzywną konstrukcją bazującą na wysokiej klasy aluminiowym panelu, który - według producenta - ma oferować wytrzymałość większą niż stop magnezu, mamy gwarancję wytrzymałości procesu PVD (osadzanie powłoki z fazy gazowej). Pod względem twardości ustępuje on, rzekomo, tylko diamentom. Plusem jest też możliwość pracy w ekstremalnych warunkach; sprzęt zniesie temperatury od -40 do 80 stopni Celsjusza.

Hasselblad HV ma kosztować ok. 8500 euro w zestawie dedykowaną walizką, dwiema bateriami i obiektywem Vario-Sonnar T* 24-70 mm f/2,8 ZA.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl