ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Leica i Huawei - dwa aparaty w smartfonie P9 Antoni Żółciak

2016-04-06
2 komentarzy
55
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Leica i Huawei - dwa aparaty w smartfonie P9
W Huawei P9 znalazły się dwa aparaty sygnowane fotograficzną marką Leica. Obydwa 12-megapikselowe, ale jeden tradycyjny, drugi monochromatyczny

Nowy smartfon chińskiego producenta to pierwszy owoc współpracy z Leiką. "Rewolucja", zapowiadana jakiś czas temu, obrodziła w nietypową konstrukcję. Na pokładzie Huawei P9 znajdziemy dwa, 12-megapikselowe aparaty. Jeden z nich fotografuje w kolorze, drugi jest monochromatyczny.

Domyślnie, obraz z obydwu sensorów łączony jest w jedno zdjęcie; takie rozwiązanie ma pomóc w osiągnięciu lepszej wydajności podczas fotografowania w słabych warunkach oświetleniowych. Co istotne, możemy też natywnie fotografować w czerni i bieli, jeśli zdecydujemy się na użycie wyłącznie matrycy monochromatycznej.

Same sensory produkuje Sony (model IMX286). Rozmiar pojedynczego piksela to 1,25 um. Obiektywami zajęła się już Leica, wprowadzając Summarity 27 mm (w ekwiwalencie dla pełnej klatki) o świetle f/2,2.

Kolejnym plusem - po osiąganiu lepszych rezultatów na wyższych czułościach ISO - smartfonu z dwoma aparatami jest możliwość uzyskania efektu płytkiej głębi ostrości. Co ciekawe, natywna aplikacja fotograficzna ułatwi nam dobieranie odpowiednich parametrów - jej interfejs od razu rozpoznają wszyscy miłośnicy Leiki. W projekcie wykorzystano nie tylko czcionkę utożsamianą z niemiecką firmą, ale również cyfrowe odpowiedniki mechanicznych pokręteł. Tym samym, zadbano o obecność trybu manualnego.

Huawei P9 otrzymał dodatkowo trzy tryby artystyczne, których zadaniem jest imitowanie efektów uzyskiwanych przy pomocy filmów analogowych.

Za ustawianie ostrości odpowiada mechanizm hybrydowy, korzystający z pomiaru laserowego, pomiaru głębokości i detekcji kontrastu. Smartfon samodzielnie dobierze metodę optymalną w danej sytuacji.

W przednim aparacie zastosowano 8-megapikselową matrycę z obiektywem o jasności f/1,9.

Smartfon napędzany jest 8-rdzeniowym, 64-bitowym procesorem Kirin 955. Zapas energii kumulowany jest w akumulatorze o pojemności 3000 mAh. Zdjęcia, z kolei, możemy przeglądać na 5,2-calowym ekranie o rozdzielczości Full HD.

Równolegle z P9 Huawei pokazał również większy, 5-5-calowy model P9 Plus. Najtańsza wersja klasycznego P9, z 32 GB pamięci wewnętrznej, została wyceniona na 2399 zł.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl