ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Inspiracje / Pomysł na zdjęcie

Chmury w głowie - Aneta Ivanova i jej podwójne ekspozycje Olga Drenda

2014-02-12
8 komentarzy
83
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Chmury w głowie - Aneta Ivanova i jej podwójne ekspozycje
fot. Aneta Ivanova
Co jeszcze można powiedzieć w temacie portretów i wielokrotnych ekspozycji? Zobaczcie inspirujące "składanki" Anety Ivanovej

Na wielokrotne ekspozycje można patrzeć z dwóch perspektyw - albo skrzywić się, że już to widzieliśmy, albo skupić się na urodzie zdjęć, które bywają czasem ładne i pomysłowe. Bułgarska fotograf Aneta Ivanova idzie podobną drogą, co znany m.in. z łamów DCP Christoffer Relander i wykorzystuje wielokrotne ekspozycje do tworzenia minimalistycznych portretów.

Nie jest to oczywiście nowy pomysł, ale trzeba przyznać, że Ivanova jest dobra w tym, co robi. Portret łączy z krajobrazami i fotografią natury, czasami z bardzo ciekawym rezultatem, szczególnie wtedy, gdy pracuje w kolorze (zdjęcie "z morzem w głowie" należy do moich ulubionych). Bohaterki zdjęć to sama autorka i jej siostry.

Aneta Ivanova ma jedynie 21 lat, ale fotografii poświęciła już niemal połowę swojego życia. Ma już na koncie sporo sukcesów, w tym wystawy w Brazylii, Korei, Francji i USA oraz obecność na łamach magazynów fotograficznych z Indii i Chin. Została też zauważona przez popularne portale internetowe. Jak widać, nawet z oklepanego na pierwszy rzut oka pomysłu często można jeszcze wycisnąć coś ciekawego.

Jeśli chcecie poznać sposób na podwójną ekspozycję w Photoshopie zajrzyjcie do naszego tutoriala.

Zobaczcie więcej zdjęć Anety Ivanovej

Jeśli zainteresowały Was te zdjęcia, więcej obejrzycie na stronie Anety Ivanovej. Polecamy!

Olga Drenda

Pisze i tłumaczy (Unsound festival, Coilhouse, Przekrój, Lampa, znak, Digital Camera Polska, Glissando, Polityka). Jej główne zainteresowania to futurologia (zwłaszcza mylne przewidywania), nowe technologie, transhumanizm, historia XX wieku, bezpretensjonalna muzyka awangardowa i królik. W DCP opisuje ciekawe zjawiska fotograficzne oraz odpytuje fotografów z kraju i ze świata.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl