ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Inspiracje / Pomysł na zdjęcie

Rozpocznij projekt „365” i rób jedno zdjęcie dziennie

2018-12-31
68 komentarzy
289
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Rozpocznij projekt „365” i rób jedno zdjęcie dziennie
Jo Bradford wyjaśnia, jak wznieść swoją fotografię na wyższy poziom, realizując całoroczny projekt

PROfil

Jo Bradford
Jest właścicielką Green Island Studios, atelier fotograficznego i kolorowej ciemni w Dartmoor leżącym w sercu Devon. Prowadzi indywidualne i grupowe warsztaty fotograficzne oraz sprzedaje swoje prace na całym świecie. Jest także autorką książki Smart Phone, Smart Photography. www.greenislandstudios.co.uk

Jeśli nauczyłam się czegoś dzięki realizacji projektu „365”, to właśnie tego, że wykonanie chociaż jednego zdjęcia każdego dnia roku sprawia, że stajesz się lepszym fotografem. Szukaj nowych sposobów rozwiązywania problemów i doskonal swój instynkt rozpoznawania tych elementów, które pozwalają stworzyć dobre zdjęcie. W ten sposób odnajdziesz własny styl i zrobisz obrazy, które oddadzą to, kim jesteś.

Zastanów się, co możesz fotografować, nie zmieniając zbytnio planu dnia. Nie zmuszaj się do realizacji czegoś spektakularnego: po prostu skieruj obiektyw na coś, co widzisz każdego dnia. Prostota bardzo się opłaci, kiedy Twój zbiór obrazów się powiększy i odkryjesz, że jest on czymś więcej niż zwykłą sumą składających się nań ujęć.

Podjęcie wyzwania, jakim jest zrealizowanie projektu „365”, będzie pozytywnym doświadczeniem. To prawda, że przytrafią Ci się ciężkie dni, ale traktuj porażki jako krok przybliżający Cię do sukcesu: wyciągaj z nich wnioski i nie bój się popełniać kolejnych błędów aż do ostatniego dnia realizacji projektu.

Najważniejszym doświadczeniem zdobytym w wyniku wykonywania przeze mnie zdjęć przez kolejnych 365 było to, że odwołując się do moich umiejętności fotograficznych każdego dnia i starając się zachowywać otwarty umysł umożliwiający znalezienie inspiracji w moim otoczeniu, osiągnęłam coś, czego się nie spodziewałam, kiedy rozpoczynałam ten projekt: nauczyłam się fotografować z jasną wizją i pełną świadomością tego, co chcę osiągnąć.

Zacznij od
zarządzania czasem
Wybierając temat i miejsce
wykonywania zdjęć, weź pod
uwagę to, jaką ilością czasu
dysponujesz oraz swoje inne
zobowiązania. Czy projekt
wymaga tego, abyś pozostawał
na miejscu przez cały rok? Czy
dana lokalizacja jest dostępna
niezależnie od warunków
pogodowych? Czy lepiej fotografować
dany temat smartfonem
czy aparatem? Czy będziesz
edytował zdjęcia na komputerze
stacjonarnym czy na telefonie?
Zacznij od zarządzania czasem Wybierając temat i miejsce wykonywania zdjęć, weź pod uwagę to, jaką ilością czasu dysponujesz oraz swoje inne zobowiązania. Czy projekt wymaga tego, abyś pozostawał na miejscu przez cały rok? Czy dana lokalizacja jest dostępna niezależnie od warunków pogodowych? Czy lepiej fotografować dany temat smartfonem czy aparatem? Czy będziesz edytował zdjęcia na komputerze stacjonarnym czy na telefonie?
1
Zacznij od zarządzania czasem
Wybierając temat i miejsce wykonywania zdjęć, weź pod uwagę to, jaką ilością czasu dysponujesz oraz swoje inne zobowiązania. Czy projekt wymaga tego, abyś pozostawał na miejscu przez cały rok? Czy dana lokalizacja jest dostępna niezależnie od warunków pogodowych? Czy lepiej fotografować dany temat smartfonem czy aparatem? Czy będziesz edytował zdjęcia na komputerze stacjonarnym czy na telefonie?
Zaplanuj projekt
Aby ugruntować się w wyborze swojego
tematu, zadaj sobie pytania... Dlaczego dany
temat wydaje Ci się interesujący i co Cię z nim
wiąże? Dlaczego w ogóle chcesz to zrobić?
Gdzie będziesz wykonywał zdjęcia do
swojego projektu? Kiedy będziesz w stanie
je robić? Jak chcesz sobie to ułatwić?
Zaplanuj projekt Aby ugruntować się w wyborze swojego tematu, zadaj sobie pytania... Dlaczego dany temat wydaje Ci się interesujący i co Cię z nim wiąże? Dlaczego w ogóle chcesz to zrobić? Gdzie będziesz wykonywał zdjęcia do swojego projektu? Kiedy będziesz w stanie je robić? Jak chcesz sobie to ułatwić?
2
Zaplanuj projekt
Aby ugruntować się w wyborze swojego tematu, zadaj sobie pytania... Dlaczego dany temat wydaje Ci się interesujący i co Cię z nim wiąże? Dlaczego w ogóle chcesz to zrobić? Gdzie będziesz wykonywał zdjęcia do swojego projektu? Kiedy będziesz w stanie je robić? Jak chcesz sobie to ułatwić?
Miej cel
Zastanów się nad powodem wyboru takiego,
a nie innego tematu i lokalizacji. Czy chcesz
uzyskać serię abstrakcyjnych ujęć, czy może
codziennie odwiedzać to samo miejsce?
A może będzie to rodzaj ćwiczenia obserwacyjnego,
polegającego na dokumentowaniu
tego, jak coś rośnie lub gnije?
Miej cel Zastanów się nad powodem wyboru takiego, a nie innego tematu i lokalizacji. Czy chcesz uzyskać serię abstrakcyjnych ujęć, czy może codziennie odwiedzać to samo miejsce? A może będzie to rodzaj ćwiczenia obserwacyjnego, polegającego na dokumentowaniu tego, jak coś rośnie lub gnije?
3
Miej cel
Zastanów się nad powodem wyboru takiego, a nie innego tematu i lokalizacji. Czy chcesz uzyskać serię abstrakcyjnych ujęć, czy może codziennie odwiedzać to samo miejsce? A może będzie to rodzaj ćwiczenia obserwacyjnego, polegającego na dokumentowaniu tego, jak coś rośnie lub gnije?
Coś wyjątkowego
Kolaż składający się z podobnych obrazów
lub scen może stać się w końcu czymś
naprawdę unikatowym. Daj sobie szansę
zaprezentowania swojego wyjątkowego
sposobu widzenia; szukaj metody na
wyrażenie prawdziwego siebie poprzez
powtarzanie i ewolucję.
Coś wyjątkowego Kolaż składający się z podobnych obrazów lub scen może stać się w końcu czymś naprawdę unikatowym. Daj sobie szansę zaprezentowania swojego wyjątkowego sposobu widzenia; szukaj metody na wyrażenie prawdziwego siebie poprzez powtarzanie i ewolucję.
4
Coś wyjątkowego
Kolaż składający się z podobnych obrazów lub scen może stać się w końcu czymś naprawdę unikatowym. Daj sobie szansę zaprezentowania swojego wyjątkowego sposobu widzenia; szukaj metody na wyrażenie prawdziwego siebie poprzez powtarzanie i ewolucję.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl