ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Inspiracje / Pomysł na zdjęcie

Dwoje fotografów, dwa miasta, jedno zdjęcie...

2017-09-26
0 komentarzy
51
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Dwoje fotografów, dwa miasta, jedno zdjęcie...
Co się stanie, kiedy fotografka z Nowego Jorku połączy siły z fotografem z Paryża? Właśnie to!

Carlę de la Mattę z Nowego Jorku i Loïca Remy’ego z Paryża łączy niezwykła fotograficzna relacja. Nakładają oni na siebie zdjęcia ze słynnych miast, w których mieszkają. Ten obraz pochodzący z projektu Phantasma, to połączenie wykonanego przez Loïca w paryskiej dzielnicy La Defense zdjęcia biurowca Pacific Tower i fotografii znajdującego się w Nowym Jorku, a zarejestrowanego przez Carlę wieżowca International Hotel and Trump Tower.

Loïc i Carla świetnie się rozumieją i doskonale wiedzą, co chcą osiągnąć, a do tego dają sobie wzajemnie pełną swobodę twórczą. "Głównym problemem, z którym się spotykamy, jest wypracowanie wspólnej wizji i znalezienie czasu na jej urzeczywistnienie. W rezultacie nasze projekty trwają zazwyczaj kilka dni lub tygodni" - mówi Carla. "Wymieniamy się pomysłami w trakcie burzy mózgów, dopóki nie zachwyci nas jakiś pomysł. Zazwyczaj zaczynamy od jednego obrazu, który może pochodzić zarówno z Paryża, jak i z Nowego Jorku. Następnie szukamy czegoś, co go idealnie dopełni”.

O czym trzeba pamiętać planując realizację takiego projektu? Warto wziąć pod uwagę pewne kwestie. Zarówno Loïc, jak i Carla wykonywali zdjęcia, używając zoomów 16–35 mm. Choć nie ma konieczności posługiwania się identycznym sprzętem, to znacznie łatwiej jest łączyć ze sobą obrazy, jeśli wyglądają one tak, jakby zostały zarejestrowane z tej samej perspektywy.

Musisz się także zastanowić, jak zamierzasz łączyć ze sobą fotografie. Możesz skorzystać z programu do edycji zdjęć takiego jak Photoshop. Upewnij się jednak wcześniej, że obydwoje macie tę samą wersję aplikacji, abyście mogli swobodnie wymieniać między sobą kolejne wersje dokumentu!

Więcej zdjęć na: www.carladlm.com i www.elremphotography.com

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl