ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Warsztaty

Bieszczadzka przygoda z obiektywami Irix

2017-07-07
0 komentarzy
15
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Bieszczadzka przygoda z obiektywami Irix
Firma Next77, wyłączny dystrybutor marki Irix w Polsce, zaprasza do wzięcia udziału w sierpniowych warsztatach fotograficznych w Bieszczadach

Trzydniowe warsztaty, które odbędą się w dniach 11-13 sierpnia w Stężnicy będą doskonałą okazją do poszerzenia i ugruntowania wiedzy fotograficznej oraz bliższego poznania i wypróbowania produktów marki Irix w wyjątkowych okolicznościach. Osoby biorące udział w warsztatach będę mieć możliwość przetestowania obiektywów Irix w trakcie porannych i wieczornych plenerów oraz całodziennej wyprawy po bieszczadzkich szlakach. W trakcie warsztatów uczestnicy będą mogli poznać i wykorzystać w praktyce funkcjonalne rozwiązania dostępne w obiektywach Irix 11 mm f/4 oraz 15 mm f/2,4, w tym m.in.: blokadę pierścienia ostrości, kliknięcie na pozycji nieskończoności, mocowania filtrowe oraz skalę hiperfokalną. Na czas trwania warsztatów do dyspozycji uczestników zostaną oddane również filtry żelatynowe nakręcane serii Edge.

Pierwszy dzień warsztatów rozpocznie się wprowadzeniem na temat zastosowania unikalnych rozwiązań dostępnych w obiektywach Irix. Następnie odbędzie się wykład Pawła Klareckiego na temat fotografii krajobrazowej z wykorzystaniem ekstremalnie długich czasów naświetlania. Szkolenie połączone zostanie z prezentacją zdjęć wykonanych przez prowadzącego podczas testowania obiektywów Irix na Islandiii Lofotach. Piątkowy blok tematyczny poświęcony obiektywom i filtrom Irix zakończy wspólny plener fotograficzny o zachodzie słońca oraz fotografowanie Perseidów do późnych godzin nocnych.

Sobotnie zmagania fotograficzne otworzy plener o wschodzie słońca, po którym uczestnicy udadzą się na całodzienne warsztaty terenowe pełne atrakcji i różnorodnych scenerii. Wśród nich będą m.in.: przeprawy dyliżansami doliną rzeki Osława, 2-godzinna wyprawa samochodami terenowymi UAZ o zachodzie słońca, zwiedzanie i fotografowanie okolicznych cerkwi, spacer fotograficzny po rezerwacie Zwiezło z malowniczymi Jeziorkami Duszatyńskimi, a także wizyta w bacówce i największym w Bieszczadach wypasie owiec. Sobotnie zmagania fotograficzne zakończy wspólne grillowanie oraz fotografowanie Perseidów.

Ostatni dzień warsztatów tradycyjnie zacznie się fotografowaniem wschodu słońca nad bieszczadzkimi szczytami. Po wspólnym śniadaniu odbędzie się prezentacja zdjęć wykonanych przez uczestników warsztatów, a po niej konkurs z cennymi nagrodami. Cały czas do dyspozycji uczestników będą instruktorzy marki Irix, służący swoją wiedzą, doświadczeniem i cennymi radami.

Prowadzący warsztaty

Paweł Klarecki - Fotograf specjalizujący się w fotografii pejzażowej. Jego pasją są krajobrazy, świat natury oraz długie wyprawy w plener, połączone z fotografowaniem. Satysfakcję daje mu fotografia na długich czasach naświetlenia. Na swoim koncie posiada liczne nagrody oraz publikacje. Jest twórcą strony www.pawelklarecki.pl.

Adam Śmiałek - Fotograf, filmowiec i muzyk, człowiek wielu zainteresowań, którymi dzieli się na stronie www.przypadkiadama.com. Z fotografią, działając w dziedzinie reklamy, dokumentacji historycznej i edukacji, pracuje już od ćwierćwiecza. Jest autorem licznych opracowań oraz wykładowcą szkół fotografii. Od niedawna prowadzi własny youtubowy kanał edukacyjny www.youtube.com/user/smialekadam, gdzie w interesującej scenerii dzieli się tajnikami pasji.

Koszt udziału

Koszt udziału w warsztatach wynosi 550 zł za osobę i obejmuje:

  • udział w wykładach i warsztatach w terenie
  • możliwość wypożyczenia sprzętu fotograficznego marki Irix
  • nocleg w pokojach dwu/trzyosobowych w urokliwym pensjonacie Natura Park
  • wyżywienie (2x śniadanie, 1x kolacja, 1x grill, „niedźwiedzi przysmak”, „czarcie żarcie”)
  • transport (dotyczy sobotnich warsztatów plenerowych)- przejazd wozami traperskimi
  • przejażdżkę UAZ-ami
  • usługi przewodnika
  • ubezpieczenie (dotyczy Traperskiej Przygody)
  • konkurs z nagrodami

Koszt nie uwzględnia ubezpieczenia (poza Traperską Przygodą), pozostałych posiłków i wydatków osobistych

Lokalizacja

Kompleks Rekreacyjno-Wypoczynkowy "Natura Park" w Stężnicy, położony pomiędzy małą i dużą pętlą bieszczadzką. W odległości kilku kilometrów znajduje się 5 rezerwatów przyrody. Na miejscu można bezpłatnie korzystać z WiFi i prywatnego parkingu. W okolicy panują doskonałe warunki do uprawiania rozmaitych form aktywnego wypoczynku, w tym jazdy konnej oraz turystyki pieszej i rowerowej.

Organizator

Organizatorem warsztatów jest firma Next77, zajmująca się hurtową dystrybucją sprzętu fotograficznego oraz wideo. Next77 jest wyłącznym dystrybutorem marki Irix w Polsce - marki obiektywów fotograficznych, będącej efektem międzynarodowej współpracy fotografów, inżynierów oraz pasjonatów fotografii.

Zapisy na warsztaty

Termin nadsyłania zgłoszeń ubiega 19 lipca 2017. Formularz zapisu, szczegółowy program oraz regulamin uczestnictwa dostępne są pod adresem internetowym www.irixlens.pl/warsztaty

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl