ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Konkursy

Ogólnopolski Konkurs "Fotomaraton 2015 Szczecin" otwarty na zgłoszenia

2015-07-28
1 komentarzy
42
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Ogólnopolski Konkurs "Fotomaraton 2015 Szczecin" otwarty na zgłoszenia
Sławy polskiego fotoreportażu, cenne nagrody i praktyczna wiedza - tego na pewno nie zabraknie podczas konkursu "Fotomaraton 2015 Szczecin"

Konkursów fotograficznych w Polsce jest wiele, jednak tych liczących się, które na długo zapadają w pamięć odbiorców - zaledwie garstka. "Fotomaraton 2015 Szczecin" odbędzie się w dniach 5 i 6 września 2015 w Szczecinie (19-20 września również w Częstochowie). To wyjątkowy, pionierski projekt, który ma na celu propagowanie sztuk wizualnych poprzez fotografię. Jest jednym z ważniejszych przedsięwzięć odbywających się w ramach działalności Fundacji ART CAMERA.

Dla kogo jest "Fotomaraton"?

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich, którym fotografia jest szczególnie bliska: zarówno do profesjonalnych fotografów, jak i pasjonatów tej pięknej sztuki utrwalania chwili. Konkurs jest dobrą okazją do doskonalenia swojego warsztatu, a jednocześnie – źródłem inspiracji i pomysłów, co w pracy zawodowych fotoreporterów, jak i hobbystów jest niezwykle cenne.

O co chodzi w konkursie?

Konkurs będzie się dziać "tu i teraz", zatem nie polega na przesyłaniu gotowych już fotografii. Zadaniem Uczestników będzie wykonanie serii 8 zdjęć, nawiązujących tematycznie do 8 motywów, podporządkowanych głównemu tematowi Konkursu. Na realizację zadania przewidziano 8 godzin pierwszego dnia konkursu. Tematyka zdjęć i motyw przewodni zostaną ogłoszone na starcie Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Fotomaraton 2015 Szczecin" (5 września, godz. 9.00, Wały Chrobrego 4, w budynku Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie). Drugi dzień - 6 września, to Wielki Finał, podczas którego nastąpi wybór najlepszych serii zdjęć i ogłoszenie wyników (zaczynamy o godz. 10.00, Centrum Kultury Euroregionu "STARA RZEŹNIA", ul. Tadeusza Wendy 14, w Szczecinie).

Kto ocenia i co można zyskać?

W Jury zasiądą takie sławy fotoreportażu, jak: Chris Niedenthal - Gość specjalny Konkursu, Krystian Bielatowicz - Przewodniczący Kapituły i Kuba Kamiński, a obrady zostaną przeprowadzane publicznie w formie warsztatów fotograficznych. Gościem honorowym Konkursu jest Krystyna Łyczywek. Na laureatów pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca czekają cenne nagrody o łącznej wartości ponad 10 tys. złotych. Po zakończeniu części konkursowej przewidziany jest spotkanie z Jurorami i Gościem specjalnym Konkursu, który otworzy autorską wystawę zdjęć. Wystawa będzie dostępna w CKE "STARA RZEŹNIA" w miesiącu wrześniu i październiku.

Drugi dzień Konkursu będzie też okazją do zapoznania się ze sprzętem fotograficznym na specjalnie zorganizowanym panelu warsztatowym, gdzie w asyście szkoleniowców będzie można zapoznać się ze sprzętem fotograficznym wiodących producentów i posłuchać różnych wykładów prowadzonych przez specjalistów z branży. A najważniejsze - wszystko za darmo!

Jakie warunki trzeba spełnić?

Aby wziąć udział w Konkursie, należy wypełnić prosty formularz rejestracyjny, dostępny w formie elektronicznej na stronie internetowej Organizatora. Ze sobą wystarczy zabrać cyfrowy aparat fotograficzny z pustą kartą pamięci oraz... wyobraźnię, kreatywność i dobre pomysły na ujęcia. Więcej informacji, szczegółowy Regulamin Konkursu oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na www.artcamera.org.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl