ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Spotkania

Prezentacja "Halfway" Patryka Karbowskiego

2015-06-03
0 komentarzy
3
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Prezentacja "Halfway" Patryka Karbowskiego
W ramach Krakow Photo Fringe zaprezentowana zostanie książka "Halfway" Patryka Karbowskiego, absolwenta i wykładowcy Akademii Fotografii

W Krakowie przy ul. św. Tomasza 17 (piętro III, nad kawiarnią Camelot) w dniu 6 czerwca 2015 o godz. 17:00 odbędzie się premiera książki Patryka Karbowskiego "Halfway". Spotkanie poprowadzi Maciej Bujko, a gościem będzie Martyna Wyrzykowska, projektantka książki. Po rozmowie i prezentacji multimedialnej będzie można kupić podpisany egzemplarz książki "Halfway".

Średniej wielkości miasto w centrum Polski, w połowie drogi pomiędzy górami a Morzem Bałtyckim. Ani bogate, ani biedne, z historią typową dla przemysłowej stolicy regionu, której rozkwit przypadł na okres komunizmu i odszedł w zapomnienie po roku 1989. Takie miejsca ewoluują w szczególny sposób. Dzięki zaawansowanej technologii i funduszom z Unii Europejskiej zmienia się wygląd miejsc i ludzi. Nadal jednak miasto i jego mieszkańcy są specyficzną mieszanką przeszłości, z której się wywodzą i nowoczesności, na którą wpływ ma lokalna mentalność. Tkwią w stanie zawieszenia pomiędzy teraźniejszością a przeszłością, pomiędzy wschodem a zachodem, pomiędzy tu i teraz.


"Halfway", fot. Patryk Karbowski
"Halfway", fot. Patryk Karbowski

Patryk Karbowski - rocznik 1989. Ukończył fotografię na Wydziale Operatorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Interesuje go przede wszystkim fotografia w stylu dokumentalnym, za pomocą której opisuje zjawiska społeczne, występujące w otaczającej go rzeczywistości. Jego prace były wielokrotnie nagradzane (m.in. finalista Magnum Expression Award, Nagroda Arte Creative, I nagroda w konkursie fotograficznym Doliny Kreatywnej) i wystawiane na festiwalach w Polsce i za granicą (Fotofestiwal w Łodzi, Encontros da Imagem Braga, Kolga Tbilisi Photo). Obecnie prowadzi również zajęcia w Akademii Fotografii w Warszawie.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl