ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Warsztat / Teoria

Siła fotografii Black & White [poradnik w DCP]

2014-10-28
0 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Siła fotografii Black & White [poradnik w DCP]
Zanurz się w surowym pięknie monochromatycznych zdjęć. Przygotowaliśmy szczegółowy poradnik wykonywania czarno-białych portretów

Dlaczego fotografia w odcieniach szarości nadal ma się tak dobrze? Wielu najlepszych fotografów - Ansel Adams, Richard Avedon, Diane Arbus, by wymienić tylko kilku - rejestrowało zdjęcia w czerni i bieli (a nawet jeśli niekiedy sięgali po kolor, to i tak najbardziej znane są ich prace monochromatyczne). W rzeczywistości większość z najdoskonalszych zdjęć, jakie kiedykolwiek powstały, to obrazy w odcieniach szarości. Zatem kiedy decydujemy się usunąć kolor z naszych własnych zdjęć, odwołujemy się wizualnie do długiej historii inspirującej fotografii. Monochromatyczność nadaje obrazom nie tylko ponadczasowy, klasyczny wygląd, ale może również przydać tematowi znaczenia i elegancji.

Jednak nieprzemijający urok fotografii czarno-białej nie polega na samej tęsknocie za minionymi czasami. Wyeliminowanie kolorów ma ten magiczny wpływ, że pozwala zwrócić uwagę na kształt i formę - i w żadnym innym gatunku fotografii efekt ten nie jest widoczny bardziej, niż przy wykonywaniu portretów. W tym artykule odkryjemy przed Tobą piękno czerni i bieli właśnie przy okazji uwieczniania osób. Pokażemy Ci, jak tworzyć piękne, monochromatyczne portrety, wykorzystując zarówno światło naturalne, jak i lampę błyskową, a następnie przedstawimy najlepsze metody konwersji obrazów cyfrowych do odcieni szarości.

Pełny artykuł przeczytacie w listopadowym wydaniu Digital Camera Polska!

Kup ten numer: Wydanie elektroniczne

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl