ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Artykuł promocyjny

Zuiko znaczy jakość - obiektywy Olympus Micro 4/3

2014-01-14
8 komentarzy
58
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Zuiko znaczy jakość - obiektywy Olympus Micro 4/3
Olympus OMD E-M5 z obiektywem M.Zuiko Digital ED 75 mm f/1,8
Każdy doświadczony fotograf wie, że aparat to dopiero początek, a największy wpływ na wygląd naszych zdjęć ma jakość zastosowanej optyki

Obiektywy Zuiko to instrumenty z górnej półki. To synonim jakości i marka, która od zawsze cieszy się znakomitą reputacją. Wielu fotografów wybrało E-System właśnie ze względu na świetną optykę Olympus. Teraz swoje kompetencje w projektowaniu wysokiej jakości obiektywów firma potwierdza również kolejnymi premierami "szkieł" przeznaczonych do korpusów aparatów systemowych Micro 4/3. Nowe obiektywy znakomicie radzą sobie z korekcją geometrii i aberracji, ale zawodowcy cenią je przede wszystkim za wyjątkowo dobrą ostrość zarówno w środku, jak i na brzegach kadru, nawet przy maksymalnym otwarciu przysłony. Optyka M.Zuiko imponuje nie tylko świetnymi osiągami w testach laboratoryjnych, ale też wyjątkowo solidną budową i starannym wykończeniem. Dzięki doświadczeniu inżynierów Olympusa, obiektywy są jednocześnie wyjątkowo małe i lekkie, co będzie nie bez znaczenia, zwłaszcza dla podróżników i wszystkich tych, którzy lubią mieć aparat zawsze przy sobie.

System M.Zuiko to dziś aż 18 modeli. W jednym artykule nie sposób opisać ich wszystkich, poznajcie więc te, które naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę!

M.Zuiko Digital ED 60 mm f/2,8

Wyjątkowo solidny, odporny na zachlapania i kurz obiektyw makro, który doskonale sprawdza się w trudnych warunkach. Bezgłośna praca, skala odwzorowania 1:1 i możliwość ostrzenia już z 19 cm sprawiają, że idealnie nadaje się do zbliżeń o wysokiej rozdzielczości, ale także portretu czy fotografi i przyrodniczej. Kołowa przysłona gwarantuje piękny okrągły bokeh, a wielowarstwowa powłoka ZERO (ZUIKO Extra-low Reflection Optical) skuteczną redukcję wypaleń i odblasków.

Aparat: Olympus OM-D E-M5 z obiektywem M.Zuiko Digital ED 60 mm f/2,8
Ustawienia: 1/2500 s, f/3,5, 60 mm, ISO 200

M.Zuiko Digital ED 45 mm f/1,8

To bez wątpienia jeden z najciekawszych obiektywów w ofercie Olympusa, czego dowodem jest ilość nagród, które do tej pory zgarnął. Po uwzględnieniu mnożnika ogniskowych (x2) otrzymujemy wyjątkowo jasny oraz zaskakująco mały (56 x 46 mm) obiektyw 90 mm! Stosunkowo niewielka minimalna odległość ogniskowania (50 cm) oznacza, że sprawdzi się również w zdjęciach makro, a 7-listkowa kołowa przysłona, w połączeniu z dużym otworem względnym to idealne parametry do fotografii portretowej. Mówiąc krótko, to uniwersalna stałka, którą zawsze warto mieć przy sobie!

Aparat: Olympus OM-D E-M5 z obiektywem M.Zuiko Digital ED 45 mm f/1,8
Ustawienia: 4 s, f/4, 45 mm, ISO 200

M.Zuiko Digital ED 75 mm f/1,8

Duży maksymalny otwór tego bardzo jasnego obiektywu jest doskonały do fotografowania przy słabym oświetleniu. Przede wszystkim to jednak znakomite krótkie tele, które gwarantuje efektowne izolowanie głównego motywu z tła, tak bardzo pożądanego w fotografii portretowej. Elegancka i w pełni metalowa konstrukcja zewnętrzna idealnie wpisuje się w stylistykę aparatów fotograficznych Mikro Cztery Trzecie Olympus, takich jak OM-D czy modele z serii PEN.

Aparat: Olympus OM-D E-M1 z obiektywem M.Zuiko Digital ED 75 mm f/1,8
Ustawienia: 1/6400 s, f/1,8, 75 mm, ISO 200

M.Zuiko Digital ED 12 mm f/2

Elegancki srebrny lub kolekcjonerski czarny. Sprzedawany w zestawie z osłoną przeciwsłoneczną prezentuje się naprawdę świetnie, a dzięki dużej jasności - doskonale sprawdza się w słabym oświetleniu oraz podczas wykonywania zdjęć migawkowych, gdy użycie lampy lub statywu jest niemożliwe. To także idealny obiektyw do fotografowania krajobrazów i innych szerokich ujęć w wysokiej jakości. Jak wszystkie obiektywy wykorzystuje on stabilizację obrazu (IS), wbudowaną w każdy nowy aparat Olympus.

Aparat: Olympus OM-D E-M1 z obiektywem M.Zuiko Digital ED 12 mm f/2
Ustawienia: 6 s, f/7,1, 12 mm, ISO 100

Artykuł przygotowała redakcja Digital Camera Polska. Powstał przy współpracy z firmą Olympus Polska.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl