ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Western Digital My Cloud - własna chmura danych w domu Krzysztof Mularczyk

2013-10-03
9 komentarzy
56
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Western Digital My Cloud - własna chmura danych w domu
Western Digital wprowadza na rynek dysk sieciowy, z którym można się łatwo połączyć z dowolnego miejsca na świecie i mieć dostęp do swoich zdjęć

Urządzenie nazywa się My Cloud. Po podłączeniu go do sieci we własnym domu lub firmie, będziemy mieć swobodny dostęp do zgromadzonych na nim danych z innego miejsca na świecie. Do komunikowania się z dyskiem wystarczy odpowiednia aplikacja zainstalowana na komputerze, smartfonie, czy tablecie, które mają połączenie z internetem. Oparta o interfejs WWW, jest dostępna dla komputerów PC i Mac, z pełną funkcjonalnością drag-and-drop, a wersja mobilna działa z Androidem, iOS i Windows Phone. Program umożliwia m.in. odtwarzanie multimediów, dublowanie plików dla dostępu w trybie offline i udostępniania plików poprzez social media i e-mail. Użytkownicy mogą łączyć się też z Dropboksem, Google Drive, czy kontami SkyDrive i przerzucać pliki między chmurami.

My Cloud występuje w trzech wersjach 2, 3 lub 4 TB (dostępny w listopadzie) w cenach odpowiednio 150, 180 i 250 dolarów. Dostępną pojemność można dodatkowo zwiększać łącząc dyski poprzez kabel USB 3.0. Dostępu do naszych danych zgromadzonych na My Cloud broni 128-bitiwe szyfrowanie AES. Dysk może komunikować się także z domowymi urządzeniami poprzez DLNA, UPnP, czy serwer iTunes.

Western Digital My Cloud zapowiada się bardzo interesująco o ile łatwość instalacji i obsługi dysku jest tak prosta jak obiecuje producent. Może stać się on znaczącą konkurencją dla internetowych chmur typu Dropbox, bo w przeciwieństwie do nich, oferuje nam bardziej "fizyczny i namacalny" dostęp do naszych danych.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl