ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Canon PowerShot G16 i S120 - zaawansowane kompakty Krzysztof Mularczyk

2013-08-22
0 komentarzy
1
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Canon PowerShot G16 i S120 - zaawansowane kompakty
Wbrew pozorom PowerShot G16 i PowerShot S120 mają wiele wspólnego. To dwa zaawansowane kompakty o bogatej funkcjonalności

Canon zaprezentował dzisiaj kolejny model z bardzo popularnej, zaawansowanej serii G, o oznaczeniach PowerShot G16 oraz aparat PowerShot S120, niepozorny, smukły kompakt, ale o równie dużych możliwościach co G16.

Canon Powershot G16

Następca wersji G15 ma ten sam 5-krotny zoom optyczny o zakresie 28-105 mm i dużej jasności f/1,8-2,8. Nie uległa zmianie także 12,1-megapikselowa matryca, wyświetlacz LCD oraz optyczny wizjer. Główną różnicą w stosunku do poprzednika jest natomiast szybkość. Według producenta, nowy procesor DIGIC 6, przyspieszył G16 o 41% w porównaniu z modelem PowerShot G15. Przekłada się to na lepszą wydajność w zakresie szybkości fotografowania i czasu reakcji. Dowodem na potwierdzenie wyliczeń producenta może być tryb seryjny, który w G16 pozwala na fotografowanie z prędkością do 12,2 klatek na sekundę dla 5 pierwszych klatek i później do 9,3 kl./s do około 522 klatek.

Powershot G16 ma ponadto wbudowany moduł Wi-Fi, więc może komunikować się z urządzeniami mobilnymi i oprócz przesyłania zdjęć na serwisy społecznościowe, poprzez aplikacje na smartfony i tablety może korzystać z funkcji GPS w celu geotagowania zdjęć.

W aparacie dostępny jest także tryb filmowania z jakością Full HD (1920x1080) 60p i dźwiękiem stereo. W trakcie nagrywania działa zoom optyczny i ciągły autofokus, ale można także ustawiać ostrość ręcznie wykorzystując Manual Focus Peaking w celu wyróżnienia obszarów, gdzie występuje największy kontrast. W celu zapewnienia lepszej kompatybilności ze smartfonami i tabletami filmy nagrywane są w formacie MP4, a materiały wideo mogą być łatwo transkodowane na poziomie aparatu, kompresując plik (do 88% mniejsze) w celu szybszego i łatwiejszego udostępniania.

W menu pojawiły się także dwa nowe filtry kreatywne - Gwiazdy i Rozmycie tła, a także poprawiony tryb HDR. Tryb Gwiazdy z trzema predefiniowanymi ustawieniami (nocne niebo, konstelacje gwiazd, poklatkowy film gwieździstego nieba) pozwala użytkownikom na różnorodne uchwycenie nieba nocą. Tryb rozmytego tła tworzy zaś efekt małej głębi ostrości, automatycznie rozmywając tło, podczas gdy tryb HDR zapewnia dodatkowe możliwości fotografowania z ręki podczas tworzenia zdjęć HDR.

Canon Powershot S120

Można powiedzieć, że jest to smuklejsza wersja G16. Jak twierdzi producent, S120 jest najcieńszym na świecie aparatem posiadającym obiektyw f/1,8. Niestety na dłuższych ogniskowych ten 5-krotny zoom (24-120 mm) traci na jasności, oferując w pozycji tele maksymalną jasność f/5,7.

Podobnie jak w przypadku G16, S120 ma 12,1-megapikselową matrycę obsługiwaną przez nowy procesor DIGIC 6. Jest też równie szybki, może fotografować do 12,1 klatek na sekundę dla 5 pierwszych klatek i 9,4 klatek na sekundę do około 635 klatek.

Obsługa tego aparatu powinna być przyjemna ze względu na dotykowy ekran o średnicy 7,5 cm (3 cale) i pierścień sterowania obiektywu charakterystyczny dla serii S. Podobnie jak G16, Powershot S120 nagrywa filmy Full HD oraz zapisuje zdjęcia w formacie RAW. Ma także wbudowany moduł Wi-Fi o takich samych możliwościach oraz nowe filtry kreatywne - Gwiazdy i Rozmycie tła. Do aparatu opcjonalnie dostępna jest wodoszczelna obudowa do 40 m.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl