ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

X-E3, dwa obiektywy i oprogramowanie - jesienne nowości Fujifilm Krzysztof Mularczyk

2017-09-07
0 komentarzy
6
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
X-E3, dwa obiektywy i oprogramowanie - jesienne nowości Fujifilm
Fujifilm zaprezentowało nowe produkty: bezlusterkowca X-E3, obiektyw makro XF 80 mm f/2,8 oraz średnioformatowy obiektyw 45/2,8. Pojawią się też aktualizacje firmware'ów oraz nowy konwerter RAW

Fujifilm X-E3 to kolejna już generacja bezlusterkowca retro utrzymanego w stylu analogowego dalmierza. Nowy model zyskał 24,3-megapikselową matrycę i 325-punktowy autofokus - to rozwiązania z flagowego X-Pro2. Oferuje zakres czułości ISO 200-12800 (ISO 100-51200) w trybie rozszerzonym) oraz tryb seryjny na poziomie 8 kl./s (14 kl./s z elektroniczną migawką). Nagrywa również filmy w rozdzielczości 4K z prędkością 30 kl./s.

Fujifilm X-E3 ma teraz bardziej "zaokrąglony" design, nareszcie dotykowy ekran (choć nadal nieruchomy), a nawet łączność Bluetooth. Zrezygnowano jednak z tylnego wybieraka i lampy błyskowej, ale za to pojawiło się drugie pokrętło sterujące.

Fujifilm X-E3 ma pojawić się w sprzedaży we wrześniu w cenie około 900 dolarów.

Nowe obiektywy

Wraz z aparatem zaprezentowano dwa nowe obiektywy. Pierwszy to Fujinon XF 80 mm f/2,8 LM OIS WR Macro - uszczelnione szkło z optyczną stabilizacją obrazu przeznaczone do makrofotografii (powiekszenie 1,0x). Po podłączeniu do bezlusterkowców systemu Fujifilm X stanie się odpowiednikiem pełnoklatkowego obiektywu o ogniskowej 120 mm. W sprzedaży pojawi się w listopadzie w cenie 1200 dolarów

Drugim obiektywem jest średnioformatowy Fujinon GF 45 mm f/2,8 R WR. To również uszczelniona konstrukcja, choć bardzo lekka i poręczna. Po podłączeniu do bezlusterkowca  Fujifilm GFX będzie oferował pole widzenia odpowiadające pełnoklatkowej stałce 35 mm. W sklepach ma pojawić się również w listopadzie w cenie 1700 dolarów.

Nowy firmware

Producent zapowiedział także nowe aktualizacje oprogramowania dla aparatów X-Pro2, X100F, X-T2 i X-T20. Nowe wersje firmware'ów zapewnią wsparcie dla nowego oprogramowania FUJIFILM X RAW STUDIO (patrz niżej), które po podłączeniu aparatu do komputera kablem USB pozwala na wywoływanie plików RAW w aparacie. Nowy firmware poprawi także użytkowanie aparatu z kontrolerami studyjnych lamp błyskowych niezależnych producentów (X-Pro2, X-T2, X100F) oraz znacznie usprawni algorytm śledzącego ciągłego AF w trybach strefowym i śledzącym AF (X-Pro2, X-T2), doda obsługę filmowania wideo 4K, wprowadzi funkcję sterowania aparatem z poziomu komputera /tethering/ (X-Pro2) oraz wzbogaci obsługę ekranu dotykowego podczas korzystania z elektronicznego wizjera /EVF/ (X-T20).

Firmware dla X-T2, X-T20 pojawi się pod koniec listopada, dla X-Pro2 i X100F pod koniec grudnia.

Nowe oprogramowanie FUJIFILM X RAW STUDIO

Ostatnią nowością od Fufifilm jest oprogramowanie do wywoływania RAW-ów, które polegać ma na procesorze aparatu X a nie komputerze. Po podłączeniu aparatu kablem USB do komputera PC lub Mac oprogramowanie FUJIFILM X RAW STUDIO ma umożliwić użytkownikom szybką i wygodną konwersję plików RAW z zachowaniem wysokiej jakości obrazu. W całym procesie utrzymana zostanie unikalna jakość obrazu, gdyż system X RAW STUDIO będzie wykorzystywał do wywoływania pliku RAW procesor aparatu fotograficznego X Processor Pro, a nie jednostkę centralną (CPU) komputera.

Jak twierdzi producent, ze względu na wzrastające rozmiary plików RAW użytkownicy napotykali problemy przy konwersji pakietów plików, a w efekcie konwersja zajmowała coraz więcej czasu. Natomiast wysoka sprawność procesora X Processor Pro ma sprawić, że konwersja pakietowa będzie realizowana znacznie sprawniej.

Nowe oprogramowanie dla systemu Mac ma być dostępne pod koniec listopada, dla Windows pod koniec stycznia.

 

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl