ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Testy i opinie

GP ReCyko+ Pro Photo Flash [recenzja akumulatorków]

2017-06-01
26 komentarzy
37
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
GP ReCyko+ Pro Photo Flash [recenzja akumulatorków]
Na rynek wchodzą właśnie nowe akumulatorki zaprojektowane specjalnie do lamp błyskowych. Sprawdzamy ich możliwości!

Z myślą o fotografach, firma GP opracowała nowy akumulatorek niklowo-wodorkowy (Ni-MH) typu AA. Oznaczony zielonym paskiem dołącza on do serii profesjonalnej ReCyko+ Pro.

GP ReCyko+ Pro Photo Flash po wyjęciu z opakowania od razu mogą zostać użyte. Charakteryzują się bardzo wysoką pojemnością 2600 mAh i mogą dostarczyć lampie dużą porcję prądu w krótkim czasie, co oznacza, że pozwolą na częstsze błyskanie z większą mocą. Niestety odbywa się to kosztem ich żywotności. O ile modele GP ze srebrnym paskiem z serii Pro mogą wytrzymać nawet 1500 cykli, najnowsze, z paskiem zielonym, tylko 300 ładowań. Wydaje się to mało, ale nawet jeśli będziemy je ładować raz dziennie, wystarczą nam praktycznie na cały rok. Z kolei nieużywane przez rok od naładowania, potrafi ą zachować aż 80% energii. Oczywiście nie byliśmy w stanie sprawdzić dokładnie, jak zachowują się na przestrzeni tygodni i miesięcy, ale przekonaliśmy się już, jak spisują się podczas zdjęć.

Do szybkiego sprawdzenia możliwości nowych akumulatorków wykorzystaliśmy jedną z najbardziej zaawansowanych lamp błyskowych na rynku, model Canon Speedlite 600EX II-RT. Lampa zasilana czterema "paluszkami" GP ReCyko+ Pro Photo Flash ładowała się płynnie, a zdjęcia można było wykonywać w jednostajnych odstępach czasu. Przez dwie minuty udało się błysnąć bez zadyszki 43 razy z pełną mocą lampy. Dla porównania: ze standardowymi akumulatorkami GP 2700 mAh NiMH lampa błysnęła w tym czasie 28 razy. Analogiczny 2-minutowy test, ale przy minimalnej sile błysku (1/128 pełnej mocy lampy), GP ReCyko+ Pro Photo Flash zdały z wynikiem 41 zdjęć, a tańsze modele GP już tylko 26 zdjęć – dużo szybciej zaczęły więc tracić moc.

Przy pełnym naładowaniu nowe akumulatorki wystarczyły aż na blisko 370 błysków z pełną mocą lampy. Jedynie przy ostatnich 20–30 zdjęciach przerwy między błyskami zaczęły jednostajnie rosnąć od kilkunastu do 30 sekund, co sugerowało ich wyczerpywanie się. Do tego momentu jednak lampa ładowała się płynnie, błyskając regularnie, tak więc nowe akumulatorki GP ReCyko+ Pro Photo Flash nie zawodzą!

Oczywiście, aby zapewnić trwałość nowym akumulatorkom, należy ładować je przy pomocy odpowiedniej ładowarki. Producent zaleca używanie m.in. GP USB Rapid Charger U421, która ładuje je w czasie około 3,5 godziny.

Rekomendowana cena detaliczna akumulatorków ReCyko+ Pro ma wynosić 70 zł. Nie jest więc wygórowana. Sprzedawane będą w zestawach po 4 sztuki. Na razie nie przewidziano pakietów sprzedażowych z ładowarką.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl