ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

FE 50 mm f/2,8 Macro - nowe makro dla bezlusterkowców Sony Jan Wodziński

2016-08-30
0 komentarzy
6
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
FE 50 mm f/2,8 Macro - nowe makro dla bezlusterkowców Sony
Dla pełnoklatkowych bezlusterkowców Sony wprowadzi na rynek FE 50 mm f/2,8 Macro - obiektyw makro z odwzorowaniem 1:1

Gama obiektywów z mocowaniem E stale się poszerza. Tym razem Sony wprowadzi na rynek FE 50 mm f/2,8 Macro - stałoogniskową "pięćdziesiątkę" o odwzorowaniu 1:1. Jasność nowego obiektywu wynosi f/2,8, co przy siedmiu listkach przysłony zapewniać ma ładny bokeh.  Z kolei minimalna odległość ostrzenia wynosi 16 cm co w połączeniu z ogniskową 50 mm zapewniać ma szerszy kąt widzenia niż w obiektywach makro o dłuższej ogniskowej.

Na konstrukcję optyczną nowego obiektywu składa się 8 elementów w 8 grupach, w tym jedna soczewka asferyczna i jedna ze szkła niskodyspersyjnego. Obiektyw wyposażony jest w przełącznik trybu oraz limiter ostrzenia, a także w przycisk wstrzymania autofokusa. Przy takim bogactwie funkcji związanych z kontrolą ostrości wydaje się dość dziwne, że producent zadecydował o zastosowaniu ruchomego przedniego elementu obiektywu. Przy dosyć krótkiej minimalnej odległości z jakiej nowa stałka może uzyskać ostry obraz, przednia ruchoma część może w pewnym stopniu ograniczyć możliwości jej zastosowania w makrofotografii.

Sony FE 50 mm f/2,8 Macro jest obiektywem uszczelnionym, odpornym na kurz i wilgoć. Jego masa wynosi 236 gramów, a wymiary to 71 mm średnicy oraz 71 mm długości.

Nowy obiektyw Sony będzie dostępny we wrześniu w cenie 500 dolarów.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl