ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Leica X Vario - kompakt z matryca APS-C Krzysztof Mularczyk

2013-06-10
0 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Leica X Vario - kompakt z matryca APS-C
Ostatnie plotki potwierdziły się i dziś oficjalnie zaprezentowano nowy kompakt Leica X Vario z 16-megapikselową matrycą APS-C i zoomem Leica Vario Elmar 18-46 mm f/3.5-6.4 ASPH.

Nowy kompakt niemieckiego producenta wyraźnie czerpie z cyfrowego dalmierza serii M. Oprócz podobnej stylistyki i funkcjonalności, do budowy użyto tych samych wytrzymałych materiałów - korpus wykonany jest ze stopów metali, aluminiowej górnej płyty i wykończony najwyższej jakości skórą.

Równie imponująco nie wygląda już tak specyfikacja, bo choć sercem aparatu jest 16-milionowa matryca APS-C, to obiektyw jest ciemniejszy i ma węższy zakres ogniskowych niż typowe kity bezlusterkowców. Oczywiście po tym producencie można się spodziewać optyki najwyższej jakości, ale czujemy niedosyt widząc takie a nie inne parametry. Duża powierzchniowo matryca aż się prosi o coś jaśniejszego, nawet kosztem węższego zakresu ogniskowych.

Co więcej oferuje nowa Leica X Vario? Do dyspozycji jest 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 920 tyś. px, złącze gorącej stopki dające możliwość podłączenia m.in. elektronicznego wizjera, prędkość zdjęć seryjnych 5 kl/s i oprogramowanie Adobe Lightroom w zestawie.

Reasumując, Leica tym modelem wielkiej rewolucji raczej nie zrobi, tym bardziej, że jej cena ma się kształtować w okolicach 10 tyś. zł.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl