ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Quantuum Quadralite Rx400 Ringflash - lampa pierścieniowa do studia i w plener

2015-01-08
4 komentarzy
43
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Quantuum Quadralite Rx400 Ringflash - lampa pierścieniowa do studia i w plener
Na rynek wchodzi profesjonalna lampa pierścieniowa Quantuum Quadralite Rx400 Ringflash o mocy 400 Ws zasilana akumulatorem

Lampa błyskowa Quantuum Quadralite Rx400 Ringflash to narzędzie dla fotografów zajmujących się portretem, modą i reklamą. Jest to pierwsza tego rodzaju lampa na rynku łącząca w sobie duży palnik błyskowy o kształcie pierścienia (400 Ws maksymalnej mocy błysku) z zasilaniem akumulatorowym. Lampę można wykorzystywać w studiu fotograficznym i poza nim bez konieczności stosowania dodatkowych generatorów błysku, inwerterów lub innych przenośnych źródeł prądu elektrycznego. Jej atutem w plenerze będzie z pewnością mała waga wynosząca 1,4 kg.

Quadralite Rx400 Ringflash oferuje zakres regulacji mocy błysku obejmujący 7 stopni przysłony (od 400 do 3 Ws) ze skokiem 1/3 EV. Istotne cechy lampy to także tryb pracy HS (High-Speed), czyli synchronizacja z krótkimi czasami otwarcia migawki oraz bardzo krótki czas błysku - przy minimalnej mocy błysku lampa pozwala uzyskać czas naświetlania do 1/10000 s (t0.5). Tak krótki czas błysku daje możliwość uchwycenia scen trwających ułamek sekundy i niemożliwych do zarejestrowania wzrokiem. Warto też wspomnieć, że lampa po wyzwoleniu tak krótkiego błysku jest gotowa do pracy już po 0,05 s. Ponadto Quadralite Rx400 Ringflash ma tryb błysku stroboskopowego (Multi), co pozwala fotografować dynamiczne ujęcia.

Błysk może być wyzwalany poprzez tradycyjne złącze PC-sync i fotocelę, która umożliwia zsynchronizowanie błysku z inną lampą, np. wbudowaną w aparat fotograficzny. Oprócz tych dwóch sposobów jest radiowy system Quantuum Navigator, trzeba tylko wcześniej podłączyć urządzenie do portu zdalnego sterowania (sterownik Quantuum Navigator jest sprzedawany oddzielnie). Quadralite Rx400 Ringflash może też być dowolnie zestawiana z innymi lampami marki Quantuum, takimi jak Pulse, Move i Up!, które też korzystają z radiowych sterowników Quantuum Navigator.

Quadralite Rx400 Ringflash zasilana jest przez akumulator litowo-jonowy Quadralite Rx-BP o pojemności 4500 mAh. W pełni naładowany akumulator pozwala na wyzwolenie do 450 błysków z pełną mocą, co gwarantuje komfort pracy, zwłaszcza przy dłuższych sesjach i w miejscach, gdzie nie ma dostępu do sieci elektrycznej.

Kolejna cecha Quadralite Rx400 Ringflash to energooszczędne ledowe światło pilotujące. Można je regulować w trzech stopniach intensywności świecenia. Lampa ma też odpinany, wykonany z tworzywa sztucznego, mlecznobiały dyfuzor zmiękczający i rozpraszający światło. wyposażona jest w metalowy uchwyt z regulacją położenia, przeznaczony do zamocowania aparatu. Jest on zaopatrzony w standardową śrubę statywową typu 1/4"-20, kompatybilną ze wszystkimi aparatami fotograficznymi. Średnica wewnętrzna pierścienia lampy wynosi 95 mm, co pozwala na swobodne wykorzystywanie jej nawet z obiektywami średnioformatowymi.

Lampa Quantuum Quadralite Rx400 Ringflash jest już dostępna w sklepach w sugerowanej cenie detalicznej 1899 zł. Dodatkowy akumulator Quadralite Rx-BP znajdzie się w sklepach w przeciągu najbliższego miesiąca w sugerowanej cenie detalicznej 299 zł.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl