ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Inspiracje / Pomysł na zdjęcie

Pobawcie się sylwetkami i odbiciami w wodzie

2013-08-19
0 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Pobawcie się sylwetkami i odbiciami w wodzie
Z pozoru proste, mało atrakcyjne zdjęcia, zestawione obok siebie mogą dać bardzo interesujący tryptyk...

Jednym z najważniejszych elementów dobrych zdjęć jest pomysł. Przemyślenie kadru jeszcze przed sięgnięciem po aparat sprawia, że zdjęcie jest dopracowane. Jednak w czasie wakacji w podróży spotkać Was może wiele różnych sytuacji, na które trzeba będzie zareagować szybko i bez wahania, tak jak to miało miejsce w przypadku zdjęć powyżej. "Te trzy zdjęcia powstały bardzo spontanicznie", przyznaje David Clapp, specjalista od fotografii podróżniczej.

"Przedstawiają jednego z profesorów pobliskiego uniwersytetu, który rozciąga się po porannym pływaniu. Gdy pływał, nie zwracałem na niego specjalnej uwagi, ale gdy stanął i zaczął się rozciągać, zdałem sobie sprawę, że w tym momencie mogę zrobić bardzo ciekawe zdjęcia. Czym prędzej chwyciłem swojego Canona z obiektywem Canon EF 70–200 mm f/4L IS USM, zrobiłem zdjęcie testowe, by sprawdzić ekspozycję i zacząłem go fotografować. Robienie zdjęć pod światło sprawiło, że bohater zdjęcia stał się czarną sylwetką na tle spokojnej i jasnej wody. W czasie tej >>sesji<< starałem się wyczekiwać momentów, gdy jego ręce układały się jak wskazówki na tarczy zegara - dopiero potem pomyślałem, że mogę z tego zrobić tryptyk.

Jeżeli sami chcielibyście zrobić taki cykl zdjęć, David ma dla Was kilka wskazówek...

Zacznijcie już dzisiaj!

  • Gdy w słoneczny dzień robicie zdjęcia w wodzie, możecie potrzebować drobnej kompensacji ekspozycji, +1, +2 EV. Ten zabieg rozjaśni lekko wodę i uchroni ją przed przybraniem kolorów szarości.
  • Im czystsze i ciekawsze graficznie zdjęcie, tym lepiej, starajcie się ustawić siebie i bohatera zdjęcia tak, by objąć tylko otwartą wodę i jego sylwetkę.
  • By zrobić sekwencję zdjęć podobną do przedstawionej powyżej, musicie pamiętać, by konsekwentnie trzymać się tej samej kompozycji. Żaden szczegół pomiędzy ujęciami nie powinien odciągać uwagi widza.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl