ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Inspiracje / Pomysł na zdjęcie

Zdobywaj followersów publikując jedno zdjęcie dziennie

2018-09-13
7 komentarzy
9
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Zdobywaj followersów publikując jedno zdjęcie dziennie
Jo Bradford, autorka projektu "365", zachęca do wykonywania codziennie jednego zdjęcia smartfonem

PROfil

Jo Bradford
Jest właścicielką Green Island Studios, atelier fotograficznego i kolorowej ciemni w Dartmoor w Devon w Wielkiej Brytanii. Jest trzykrotną stypendystką Arts Council England, współpracowniczką agencji Getty Images i Instagrama oraz dyplomowanym magistrem fotografii, który to tytuł uzyskała na University College Falmouth. Jej fotografie licencjonowały takie firmy jak Oprah.com, Disney, MTV, Conde Nast, Saatchi & Saatchi i American Express, a także były one publikowane w czasopismach, gazetach i książkach na całym świecie. www.greenislandstudios.co.uk

Kiedy postawiłam przed sobą wyzwanie polegające na realizacji trwającego 365 dni projektu fotograficznego, miałam na Instagramie kilkaset osób obserwujących moje konto, z których wielu było moimi przyjaciółmi lub członkami rodziny. Rezygnując – w celu zachowania prostoty – z używania aparatu Canon EOS 5D Mark III i kolekcji profesjonalnych obiektywów, codziennie robiłam jedno nowe zdjęcie, edytowałam je na iPhonie i publikowałam na moim profilu na Instagramie @greenislandstudios. Reakcja użytkowników serwisu była zadziwiająca: pod koniec trwającego 365 dni projektu miałam ponad 40 000 followersów.

Wyzwanie związane z codziennym tworzeniem wysokiej jakości zdjęć, mających ze sobą wyraźny związek tematyczny i utrzymanych w podobnej kolorystyce, może wydawać się dość przytłaczające, ale stanowi klucz do sukcesu.

Powrót do podstaw fotografii wymuszony używaniem aparatu fotograficznego ze stałoogniskowym obiektywem oznacza, że musisz fotografować w oparciu o twórcze wykorzystanie ekspozycji i czasu naświetlania. Popraw swoje umiejętności w zakresie kompozycji, wykorzystuj grę światła i cienia, rób użytek z linii wiodących i przekątnych, znajdując kreatywne sposoby użycia głębi ostrości i interesujących elementów pierwszego planu. Aplikacja zainstalowana na iPhonie, która pozwala ręcznie dostosowywać ustawienia aparatu, stała się moim nowym najlepszym przyjacielem.

Projekty fotograficzne polegające na codziennym wykonywaniu jednego zdjęcia nadają się doskonale do budowania licznej grupy osób obserwujących Twój profil na Instagramie. Natomiast wraz ze wzrostem liczby obserwatorów zaczniesz nawiązywać kontakty z ludźmi i firmami czy też wydawnictwami, które mogą przynieść Ci wiele korzyści.

W ciągu kilku miesięcy od rozpoczęcia realizacji mojego projektu otrzymałam propozycję sfinansowania indywidualnej wystawy podsumowującej całe to przedsięwzięcie. Obecnie jestem też często zapraszana na wykłady na temat 365-dniowych projektów oraz prowadzę warsztaty fotograficzne dotyczące fotografowania smartfonem, które organizują stowarzyszenia i kluby fotograficzne, a nawet udzielam wywiadów w radiu i w telewizji. Otrzymałam też wiele ofert testowania ubrań i sprzętu, a także sponsorowanych podróży, jednak większość z nich odrzuciłam, aby zachować autentyczność i być uczciwą w tym, co robię. Po tym, jak wystąpiłam w programie Countryfile na kanale BBC1, wydawca poprosił mnie o napisanie książki Smart Phone Smart Photography.

Przygotowanie jej to była naprawdę ostra jazda. Jednak najwspanialszą rzeczą, jaką wyniosłam z mojego projektu, było to, że stosując się każdego dnia do zasad fotograficznego rzemiosła i zachowując otwarty umysł w celu znalezienia inspiracji w miejscu, w którym w danym czasie się znajdowałam, udało mi się osiągnąć coś, o czym nigdy nawet nie marzyłam.

fot. Jo Bradford
fot. Jo Bradford
fot. Jo Bradford
fot. Jo Bradford
fot. Jo Bradford
fot. Jo Bradford
fot. Jo Bradford
fot. Jo Bradford
fot. Jo Bradford
fot. Jo Bradford
fot. Jo Bradford
fot. Jo Bradford
fot. Jo Bradford
fot. Jo Bradford
fot. Jo Bradford
fot. Jo Bradford
fot. Jo Bradford
fot. Jo Bradford
fot. Jo Bradford
fot. Jo Bradford
fot. Jo Bradford

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl