ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Inspiracje / Pomysł na zdjęcie

Zejdź pod ziemię... i fotografuj metro

2017-10-12
0 komentarzy
5
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Zejdź pod ziemię... i fotografuj metro
Stwórz czarno-białe dzieła sztuki, fotografując w zakamarkach metra

Komunikacja zbiorowa jak metro, może być doskonałym tematem serii zdjęć. Od olbrzymich przestrzeni po efektowne detale - różnorodność tematów daje spore pole do popisu. Dosłownie wszystko może być tematem osobnego cyklu, a może nawet większego projektu fotograficznego i to za cenę jednego biletu!

Andy Howe zaczął wykonywać niepozowane zdjęcia w podziemiach metra, kiedy kilka lat temu po raz pierwszy odwiedził Londyn. "Wiele z najbardziej znanych i najpiękniejszych architektonicznie stacji znajduje się w pewnej odległości od centrum Londynu, dzięki czemu są mniej zatłoczone" - zauważa Andy. "Istnieje kilka fantastycznych stacji z lat 30. zaprojektowanych w stylu Art Deco. Są także i takie, które dziś można uznać za ikony: Arnos Grove i Southgate na linii Piccadilly, Gants Hill na linii Central i Hampstead na linii Northern. Stacje te zbudowano wykorzystując wspaniałe materiały, takie jak płytki ceramiczne, czy wiekowe już elementy wyposażenia i dodatki, nie brak w nich też krętych korytarzy".


fot. Andy Howe
fot. Andy Howe

Jeżeli chcesz fotografować infrastrukturę komunikacji zbiorowej, to oczywiście najlepiej jest sięgnąć po lekki aparat. "W londyńskim metrze używanie statywów i lamp błyskowych jest zabronione. Przypuszczam, że podobnie jest w innych metrach, chyba że zdobędziesz specjalne pozwolenie" - wyjaśnia Andy. "Moim zdaniem w ograniczonych przestrzeniach najlepiej sprawdzają się obiektywy ultraszerokokątne. Ja używam zoomu o zakresie ogniskowych 10–20 mm. Najchętniej korzystam z czasu migawki 1/30 s, ponieważ ten stosunkowo długi czas ekspozycji w połączeniu z funkcją stabilizacji obrazu mojego obiektywu pozwala mi jeszcze uzyskać wystarczająco ostre zdjęcia". www.andrewhowe.format.com


fot. Andy Howe
fot. Andy Howe

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wolisz pojedyncze numery?
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl