ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Wystawy

Kacper Kowalski "Efekty uboczne" - fotografia lotnicza w Leica Gallery Krzysztof Mularczyk

2014-01-08
1 komentarzy
10
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Kacper Kowalski "Efekty uboczne" - fotografia lotnicza w Leica Gallery
Z cyklu "Efekty uboczne", fot. Kacper Kowalski, Leica Gallery Warszawa
W Leica Gallery będzie można zobaczyć wystawę Kacpra Kowalskiego. To fotograf znany z wysmakowanych estetycznie fotografii z lotu ptaka

Kacper Kowalski
"Efekty uboczne"

Termin: 11.01.2014-02.02.2014

Wernisaż: 10.01.2014, godz. 20:00

Miejsce: Leica Gallery Warszawa
ul. Mysia 3, III piętro

Kontakt: www.leica-camera.pl

-

W Leica Gallery Warszawa, 10 stycznia 2014 Kacper Kowalski pokaże "Efekty uboczne". To podniebna podróż do źródła trudnych relacji pomiędzy człowiekiem a środowiskiem. Kowalski pokazuje, jak ludzie zmieniają środowisko, w którym żyją i jak ono się przed tym broni. Od idyllicznych wzorów tworzonych przez łąki, pola i lasy aż do kolorowych, fakturowych kadrów, z których trudno odgadnąć na co patrzymy. Czasem fotografie wyglądają jak mapy, z których można odczytać ślady działalności człowieka odciśnięte w strukturze Ziemi - efekty uboczne spotkania natury z cywilizacją. "Najbardziej interesują mnie punkty styku cywilizacji z naturą" - mówi Kowalski. "To tam dzieją się ciekawe rzeczy: zaburzenie harmonii, powstawanie nowych form".

Kacper Kowalski z zawodu architekt, specjalizuje się w fotografii z lotu ptaka i jest obecnie jednym z najlepszych na świecie lotników-fotografów. Zdjęcia wykonuje z pokładu wiatrakowca. Pokazuje niedostępne na co dzień naturalne pejzaże i krajobrazy miejskie. Ale nie są to tylko piękne kadry. "Będąc wysoko nie jestem w stanie wejść w relację z ludźmi czy otoczeniem, jak to się dzieje w klasycznej fotografii. Obserwuję lasy, pola i jeziora. Patrzę na katastrofy naturalne i odpoczywających ludzi - i widzę portret cywilizacji".

Z cyklu "Efekty uboczne", fot. Kacper Kowalski, Leica Gallery Warszawa

Autorski dystans zapewnił fotografowi szereg nagród: World Press Photo w 2009 roku w kategorii Arts and Entertainment, Grand Press Photo, International Photography Award, National Geograhic, Sony World Photography Award, International Photography Awards.

Na wystawie obok zdjęć dobrze znanych, nagrodzonych w licznych konkursach, można będzie obejrzeć premierowe fotografie, w imponujących powiększeniach, pozwalających dostrzec najmniejsze detale. Wernisażowi towarzyszyć będzie premiera albumu "Efekty uboczne". Jego okładka - ciemna powierzchnia z monochromatycznej, ciepłoczułej substancji - pod wpływem dotyku na chwilę odsłania skrywającą się pod nią fotografię. W środku 80 zdjęć i rebusy podpowiadające ich interpretację.

Z cyklu "Efekty uboczne", fot. Kacper Kowalski, Leica Gallery Warszawa

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl