ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Opinie

Henri Cartier-Bresson "The Man, The Image & The World" [recenzja] Maciej Zieliński

2013-10-05
5 komentarzy
27
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Henri Cartier-Bresson "The Man, The Image & The World" [recenzja]
Henri Cartier-Bresson - The Man, The Image & The World
Każdy, kto choć trochę interesuje się fotografią, musiał - choćby nieświadomie - zetknąć się z twórczością Cartier-Bressona

Henri Cartier-Bresson

"The Man, The Image & The World"

Format: 26x28 cm, Oprawa: miękka, Stron: 432, Cena: 169 zł

www.bookoff.pl

 

Ten najsłynniejszy europejski, i jeden z najważniejszych w całej historii fotografii, reportażysta dał się zapamiętać jako autor inteligentnych, błyskotliwych i przepełnionych empatią kadrów. Dla Bressona zawsze najważniejszy był człowiek - jego zdjęcia charakteryzuje bystra, wnikliwa obserwacja, i nieodparta potrzeba znalezienia się w centrum zdarzeń - by zarejestrować ten jedyny, "decydujący moment".

Henri Cartier-Bresson "The Man, The Image & The World" to niezwykła publikacja. Potężny (430 stron!) album zawiera ponad 600 ilustracji. To świetny, retrospektywny zbiór, nie tylko najbardziej charakterystycznych zdjęć fotografa, ale również rzadko spotykanych prac z wczesnych lat kariery, oraz, co cieszy najbardziej, niepublikowanych dotąd ujęć ze wszystkich okresów jego życia. Przeglądając album, zdajemy sobie sprawę jak wyrywkowa jest nasza znajomość jego dorobku.Henri Cartier-Bresson The Man, The Image  The World recenzja albumu ze zdjęciami

Oprócz klasycznych, czarno-białych ujęć znajdziemy tu bogaty wybór rysunków i obrazów (Bresson w latach 20. studiował malarstwo w Cambridge, do rysunku i sztalugi wrócił w ostatnich latach życia), klatek z filmów, a także osobiste pamiątki z okresu, gdy wraz z Robertem Capą, Davidem Chim Seymourem i George'em Rodgerem zakładali legendarną już Agencję Magnum (Paryż, 1947). Dominują obrazy z Europy, ale osobne rozdziały poświęcono fotografiom z podróży do USA, na Bliski Wschód oraz do krajów Orientu.

Henri Cartier-Bresson The Man, The Image  The World recenzja albumu

Osobiście bardzo się cieszę, że udało się zebrać niemal całą spuściznę, co by nie mówić, ojca reportażu Henri Cartier-Bressona w jednej publikacji. Album pozwala lepiej poznać samego autora i pełniej spojrzeć na jego twórczość, a także czasy i miejsca, które dokumentował.

"The Man, The Image & The World" to ważna książka, która powinna znaleźć się na półce każdego ambitnego fotografa. Polecamy!

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl