Mistrzowskie warsztaty z Tomaszem Tomaszewskim i House of Retouching
Takiego wydarzenia jeszcze nie było! Z jednej strony Tomasz Tomaszewski - fotograf z ogromnym doświadczeniem zdobytym w National Geographic, poprowadzi zajęcia dotyczące fotografii, budowania wielozdjęciowej, autorskiej wypowiedzi opartej na czytelnym przekazie i narracji. Z drugiej strony Tomasz Kozakiewicz i Krzysztof Gadomski z House of Retouching, najlepszego studia postprodukcyjnego w Polsce, odkryją techniki pracy nad kolorami zdjęć w ciemni cyfrowej.
Te warsztaty to również okazja do testowania profesjonalnego sprzętu takiego jak monitory Eizo, tablety Wacom i drukarki Epson oraz oprogramowania wykorzystywanego przez House Of Retouching, czyli najnowszej wersji Capture One Pro.
Na koniec każdy z uczestników otrzyma certyfikat ukończenia warsztatów potwierdzający wiedzę i zdobyte umiejętności.
Warsztaty odbędą się 6 i 7 marca w warszawskim Studio Bank. Szczegółowy plan spotkania oraz oferty cenowe dostępne są na stronie profipostphoto.com.
Co zyskasz przychodząc na to szkolenie?
- praktyczną wiedzę z zakresu reportażu, edycji oraz postprodukcji fotografii
- rozwój zawodowy konieczny do zrobienia kolejnego kroku, o którym marzysz
- mentorów i doradców w osobach Tomasza Tomaszewskiego oraz założycieli studia House of Retouching
- wartościowe i przydatne kontakty w branży fotograficznej
- możliwość testowania profesjonalnego sprzętu i oprogramowania wykorzystywanego przez House Of Retouching
- certyfikat ukończenia warsztatów potwierdzający Twoją wiedzę i zdobyte umiejętności
Z prawej: Dame Judi Dench for Vanity Fair by Jason Bell, postproduction House of Retouching
Co trzeba zabrać na warsztaty
- swój komputer
- aparat na warsztaty z Tomkiem Tomaszewskim
- Capture One Pro 11 (może być wersja trial)
- Na warsztat z Tomaszem Tomaszewskim : do 15 zdjęć, będących zestawem obrazów pojedynczych, lub tworzących spójną opowieść, zdjęć takich, które reprezentują zainteresowania i styl fotografa. Format jpg, podstawa dłuższego boku 3000pix, rozdzielczość 300dpi
- Na warsztat z House of Retouching: 10 wybranych przez siebie plików w formacie RAW, na których będziemy pracować w Capture One 11
Każdy uczestnik będzie miał zapewniony monitor Eizo, tablet Wacom oraz stanowisko pracy.
Kim są prowadzący
Założyciele krakowskiego studia postprodukcji House of Retouching. Ich publikacje poajwiają się regularnie na łamach takich magazynów jak Vogue, Vanity Fair. Pracowali dla takich gigantów jak Paramount, Warner Brothers, Netflix, American Express, Reebok, Addidas. Zdjęcia niezliczonych gwiazd przewinęły się przez ekrany studia. W 2014 roku mieli okazję zajmować się postprodukcją zdjęć chrzcin księcia Jerzego dla Brytyjskiej Rodziny Królewskiej. Wśród ostatnich perełek wyróżniają się cztery okładki z gwiazdami Marvela dla Vanity Fair oraz sesja obsady Wojen Gwiezdnych. Od 2014 Tomasz i Krzysztof w wolniejszych momentach przekazują swoją wiedzę i doświadczenie na szkleniach z cyklu Profi Post Photo.
Posiada stopień doktora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, agencji Visum Archiv w Hamburgu, agencji National Geographic Creative w Waszyngtonie oraz American Society of Media Photographers. Zajmuje się fotografią prasową, publikuje swoje zdjęcia w najważniejszych pismach polskich i wielu zagranicznych, jak: National Geographic Magazine, Stern, Paris Match, GEO, New York Times, Time, Fortune, Elle, Vogue. Wydał kilka książek autorskich: Ostatni. Współcześni Żydzi polscy (tekst Małgorzata Niezabitowska), W poszukiwaniu Ameryki (tekst Małgorzata Niezabitowska), Cyganie – inni ludzie tacy jak my, W Centrum, Niezwykła Hiszpania, Rzut beretem, Zapewnia się atmosferę życzliwości, To, co trwałe. Górale, tradycja i wiara, oraz ilustrował swoimi pracami kilkanaście prac zbiorowych. Autor wielu wystaw indywidualnych w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Japonii, Holandii, Włoszech, Irlandii, Niemczech, Indonezji, Brazylii, na Madagaskarze i w Polsce. Jest laureatem polskich oraz międzynarodowych nagród fotograficznych. Od ponad trzydziestu lat współpracuje z magazynem National Geographic USA, w którym opublikował osiemnaście esejów fotograficznych, a od 1999 roku jest głównym konsultantem jego polskiej edycji. Uczy fotografii w Polsce, USA, Niemczech i we Włoszech.