ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Konkursy

Okładka Digital Camera Polska wyróżniona w konkursie GrandFront 2016

2017-05-15
31 komentarzy
415
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Okładka Digital Camera Polska wyróżniona w konkursie GrandFront 2016
Jury konkursu GrandFront na najlepszą prasową okładkę roku 2016 przyznało wyróżnienie kwietniowemu wydaniu Digital Camera Polska!

Nagroda GrandFront to najbardziej prestiżowe polskie wyróżnienie dla twórców grafiki prasowej. Organizowany już po raz piętnasty konkurs jest miejscem prezentacji pomysłów, inspirujących technik i profesjonalnie opracowanych okładek gazet i czasopism. Do rywalizacji o miano najlepszej okładki w 2016 roku stanęło prawie 200 redakcji, które przesłały 293 prace w 9 kategoriach. Podobnie jak w latach ubiegłych najwięcej prac wpłynęło w kategorii Hobby (70 okładek), ale mimo licznej konkurencji, udało się - kwietniowa okładka naszego magazynu otrzymała wyróżnienie!

Autorem zdjęcia, które pojawiło się na okładce Digital Camera Polska 04/2016 jest Jacek Ura, gość specjalny tego wydania. Fotografia należy do cyklu "Selfish Scratch" i nie jest "czystym" zdjęciem. "Ten projekt to estetyczny komentarz do rozróżnienia pojęć uroda – piękno - wyjaśnia Jacek Ura. "Moi studenci często używali ich obu zamiennie. Tymczasem uroda zawiera w sobie chwilową umowność, sztywność. Drugim czynnikiem urody jest atawizm tj. symetryczna budowa ciała, dobre proporcje jako gwarancja obfitego i zdrowego życia. Piękno jest bardziej troskliwe, otwarte, znajdziesz tam i ułomność, niezgrabność, neurozy czy aberracje. Selfish Scratch tego dotyka. Mamy śliczną modelkę, z idealnymi dla modelek proporcjami. Prostą, >>ładną<< estetykę, ale nad tym wszystkim górują smutek, rozdarcie, odrzucenie. Ja stworzyłem zamysł i wykonałem surowe zdjęcia. Później cykl trafił do rąk Eleny Ciupriny, która wprowadziła do niego zmysłowość, delikatność formy i tak powstał kolaż". Przy produkcji sesji brały także udział Klaudia Kozik (modelka), Monika Sikora (włosy) oraz Ania Żołądek (makijaż). 

Pomysł wykorzystania tego zdjęcia oraz projekt okładki wyszły od redaktora naczelnego Maćka Zielińskiego, opracowaniem graficznym zajęła się Dorota Zieniewicz.

fot. Jacek Ura
fot. Jacek Ura
fot. Jacek Ura

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl