ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Konkursy

Fotomaraton 2016, czyli II Otwarte Mistrzostwa Częstochowy w Fotografowaniu

2016-08-22
3 komentarzy
15
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Fotomaraton 2016, czyli II Otwarte Mistrzostwa Częstochowy w Fotografowaniu
Sławy polskiej fotografii, zaskakujący temat, niebanalna sportowa formuła, cenne nagrody i praktyczna wiedza – tego nie zabraknie podczas II Otwartych Mistrzostw Częstochowy w Fotografowaniu

Po sukcesach konkursów "Fotomaraton 2013" i "Fotomaraton 2014" w Częstochowie, oraz zeszłorocznych projektów "I Otwarte Mistrzostwa Częstochowy w Fotografowaniu. Fotomaraton 2016", "Fotograficznych Wtorków" i tegorocznego "Fotomedaliki.pl", ruszają II Otwarte Mistrzostwa Częstochowy w Fotografowaniu. Fotomaraton 2016. Konkurs pod znakiem fotoreportażu odbędzie się 3-4 września 2016 w Częstochowie, a w jury zasiądą Tomasz Tomaszewski i Arkadiusz Ławrywianiec.

Dla kogo jest "Fotomaraton"?

Fotografować każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej... Te najlepsze fotografie nie są jednak zasługą doskonałego aparatu, a tego, kto za nim stoi. Wyobraźni, wrażliwości, wyczucia i dobrego kadru nie zastąpi żaden sprzęt. Wydarzenie skierowane jest zatem do wszystkich, którym fotografia u jest szczególnie bliska: zarówno do profesjonalnych fotografów, jak i pasjonatów tej pięknej sztuki utrwalania chwili. Konkurs jest dobrą okazją do doskonalenia swojego warsztatu, a jednocześnie - źródłem inspiracji i pomysłów, co w pracy zawodowych fotoreporterów, jak i hobbystów jest cenne.

O co chodzi w konkursie?

Konkurs będzie się dziać "tu i teraz", zatem nie polega na przesyłaniu gotowych już fotografii. Zadaniem uczestników będzie wykonanie zestawu 8 zdjęć (wybranych oczywiście spośród wszystkich, zrobionych podczas zawodów), nawiązującego tematycznie głównego tematu Konkursu, który do momentu startu pozostanie tajemnicą. Na realizację zadania przewidziano 8 godzin pierwszego dnia konkursowego.

Temat główny zostanie ogłoszony na starcie "Fotomaratonu" (3. września b.r., godz. 10.00, Plac Biegańskiego obok Ratusza w Częstochowie). Finał odbędzie się następnego dnia w godzinach wieczornych, w sprawdzonym miejscu, adekwatnym do jego sportowego charakteru, "Pubie Sportowym Stacherczak", podziemia DH Schott, al. Kościuszki 1, w niedalekiej odległości od miejsca startu. Podczas finału nastąpi publiczny i turniejowy wybór najlepszych  zdjęć i ogłoszenie wyników. W Jury zasiądą sławy fotoreportażu a obrady zostaną przeprowadzane publicznie w formie warsztatów fotograficznych.

Na Mistrza Częstochowy w Fotografowaniu, Pierwszego i Drugiego V-ce Mistrza czekają medale oraz cenne nagrody: markowy aparat fotograficzne, wartościowe nagrody rzeczowe, będą także dodatkowe nagrody dla najlepszego fotografa z Częstochowy. Po zakończeniu części konkursowej przewidziane jest spotkanie z członkami Kapituły i prezentacja ich prac.

Jakie warunki trzeba spełnić?

Aby wziąć udział w konkursie, należy najpóźniej na dzień przed startem wypełnić prosty formularz rejestracyjny, dostępny w formie elektronicznej na stronie internetowej organizatora, a także dokonać opłaty rejestracyjnej w wysokości 10 zł (w przypadku, jeśli wpłata nastąpi do 31 sierpnia 2016) lub 15 zł jeśli wpłata nastąpi po 31 sierpnia lub w dniu startu. W przypadku osoby niepełnoletniej potrzebne będzie jeszcze wypełnienie krótkiego formularza. Na start wystarczy zabrać ze sobą cyfrowy aparat fotograficzny z pustą kartę pamięci oraz... wyobraźnię, kreatywność i dobre pomysły na ujęcia.

Więcej informacji, szczegółowy Regulamin Konkursu oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na www.fotomaraton.org.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl