ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Spotkania

Prezentacja książki "Nie mogę przebrnąć przez chaos" Michała Adamskiego

2015-10-14
1 komentarzy
14
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Prezentacja książki "Nie mogę przebrnąć przez chaos" Michała Adamskiego
Zapraszamy na spotkanie z Michałem Adamskim, autorem książki "Nie mogę przebrnąć przez chaos"

Książka "Nie mogę przebrnąć przez chaos" to zapis zmagania się autora ze śmiercią rodziców. Oboje odeszli w tym samym roku, w tym samym szpitalu, po kilku miesiącach spędzonych w łóżku. Michał Adamski towarzyszył im do ostatniego oddechu. Zdjęcia powstawały w przerwach pomiędzy opieką a urywanymi rozmowami. Ciężko rozmawia się z kimś wiedząc, że ten ktoś umiera, dlatego fotografia stała się jego tarczą, która pozwoliła przetrwać ten trudny czas. Spokój, który nastaje po ostatnim pożegnaniu, jest tylko pozorny.

"To był dla mnie ciężki rok" - mówi Michał Adamski. "Przyglądałem się powolnemu umieraniu moich rodziców. Pomimo ich podeszłego wieku nie byłem przygotowany na ich śmierć. Nie było mi łatwo wejść do pustego domu, gdzie uderzyła mnie przygniatająca cisza i rzeczy, które stały, jakby rodzice wyszli na chwilę. Fotografowałem mamę zanim trafiła do szpitala, ale dopiero gdy uświadomiłem sobie, że odchodzi, poczułem, jak to jest ważne. Potrzebowałem tych fotografii, żeby nie zwariować, żeby móc na chwilę zebrać myśli. Chciałem zamknąć te zdjęcia w formie albumu, aby moc zakończyć ten etap życia. Praca przy tej książce pozwoliła mi się oswoić ze śmiercią rodziców".

Spotkanie odbędzie się 15 października o godz. 19:00 w barze Studio (Plac Defilad 1, Warszawa). Poprowadzi je Joanna Kinowska. Wstęp wolny.

Michał Adamski - urodzony w 1976 r. w Poznaniu. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików oraz kolektywu Un-Posed. Uczestnik programu Napo Mentor agencji Napo Images. Zajmuje się realizacją tematów społecznych i dokumentalnych, w których ważny jest człowiek i jego życie we współczesnym świecie. Stypendysta Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Laureat konkursów fotograficznych, m.in. International Photography Award, Prix de la Photographie Paris (PX3), Grand Press Photo, Wielkopolska Press Photo.

Serwisy specjalne




Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl