ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Warsztat / Teoria

Fotografowanie dzikich zwierząt [poradnik w DCP]

2014-04-29
1 komentarzy
1
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Fotografowanie dzikich zwierząt [poradnik w DCP]
Przekonaj się, że fotografowanie dzikich zwierząt wcale nie musi być ani trudne, ani kosztowne

Mimo powszechnego przekonania, jakoby fotografowanie dzikich zwierząt było dziedziną zarezerwowaną jedynie dla osób z zasobnym portfelem i dysponujących dużą ilością wolnego czasu, w rzeczywistość jest ona obecnie bardziej dostępna niż kiedykolwiek. W ciągu ostatnich lat, w rezerwatach przyrody i ogrodach zoologicznych wprowadzono wiele przyjaznych fotografom rozwiązań – w wyznaczonych dniach mogą oni używać kryjówek, umożliwiających uwiecznianie zwierząt z bliska. Wielu znanych specjalistów z tej dziedziny regularnie prowadzi warsztaty, a jeśli złapiesz bakcyla i zechcesz się dokształcić, możesz skorzystać z oferty różnych szkół i kursów.

W dzisiejszych czasach, brak specjalistycznego sprzętu nie musi stanowić przeszkody. Nie potrzebujesz wcale jasnego, profesjonalnego szkła: dzięki mniejszym matrycom APS-C (spotykanym w większości lustrzanek), do zarejestrowania zdjęcia, na którym okaz całkowicie wypełnia kadr, wystarczy optyka o średniej długości ogniskowej. Po założeniu obiektywu 75–300 mm do profesjonalnego aparatu z matrycą pełnoklatkową, uzyskasz dokładnie taki kąt widzenia, jaki oferuje szkło o zakresie ogniskowych wynoszącym 75–300 mm. Jeśli jednak zamocujesz ten sam obiektyw do lustrzanki z matrycą formatu APS-C, otrzymasz kąt widzenia odpowiadający optyce 120–480 mm. Podczas fotografowania płochliwych gatunków, każdy milimetr więcej ma znaczenie.

Na dziesięciu stronach znajdziesz informacje na temat tego, jak wybrać odpowiedni obiektyw i ustawić aparat, aby uchwycić zwierzę w ruchu lub uwiecznić je na zdjęciu portretowym. Poznasz także kilka cennych wskazówek i technik dotyczących tej dziedziny fotografi i, dzięki którym nauczysz się wykonywać fantastyczne ujęcia, fotografując swoich dziko żyjących sąsiadów...

Poradnik przeczytacie w majowym wydaniu Digital Camera Polska!

Kup ten numer: Wydanie elektroniczne

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl